Alpha Prime
Věková dostupnost

Alpha Prime

Články

Na Humble Bundle si můžete už podruhé koupit hry od Bohemia Interactive za pár babek

České studio Bohemia Interactive se už v minulosti se svými tituly na Humble Bundle objevilo. A zřejmě z toho byl takový úspěch, že si dali repete. Hry od Bohemky jsou právě teď k mání za pár šupů v aktuálním Humble Weekly Bundle, který nese název Bohemia Interactive 2. Pokud systém Humble Bundlů znáte, nečeká vás nic překvapivého. Můžete zaplatit kolik chcete a dostat se tak ke spoustě dobrých her z české produkce.

České a slovenské hry pod koly času

Příběh herního vývoje v České republice, potažmo v bývalém Československu, je vzhledem k okolnostem až překvapivě bohatý. Během posledních třiceti let vzniklo na našem území několik stovek počítačových her, na kterých se podílely desítky vývojářských týmů a stovky osamocených jednotlivců. Od nadšených propagátorů moderní techniky v době hroutícího se komunismu, přes první nesmělé pokusy o komerční produkci poloviny devadesátých let, až po vysokorozpočtové hry s celosvětovou distribucí, všechny tvůrce českých her pojila dohromady snaha prorazit navzdory ztíženým podmínkám. Ať už bylo cílem jen pobavení několika blízkých přátel, nebo snaha o koupi nového Ferrari, čeští a slovenští vývojáři museli čelit celé řadě problémů.

Bohemka má na Humble Weekly velkou akci nejen na Armu

Zatímco na hlavní stránce oblíbeného Humble Bundle pořád ještě dominují indie hry, pravidelnou týdenní akci Humble Weekly Sale si pro tento týden uzurpovala česká Bohemka. Následujících 6 dnů si můžete koupit podstatnou část jejich portfolia za takovou cenu, kterou uznáte za vhodnou. A samozřejmě, protože jde o Humble, můžete se rozhodnout kolik procent z vaší částky půjde na charitu, kolik Humblu a kolik Bohemce.

Postřehy z veřejného betatestu Alpha Prime

Na Národní třídě jsme se zúčastnili lovu chyb a dostali se až do sedmé úrovně této české FPS.

Sci-fi střílečka Alpha Prime se blíží do finiše

Odhadem 15 - 20 hodin zábavy, silný sci-fi příběh, 10 levelů plných akce, 5 NPC, o jejichž pravých záměrech si nemůžete být jisti, 14 typů nepřátel, 8 futuristických zbraní a sedm různých zařízení pro prolomení se skrz rozličné překážky - to vše a mnohem více by vám měla ještě letos nabídnout v dílnách českého vývojářského týmu Black Element Software právě dokončovaná sci-fi first-person střílečka Alpha Prime, ze které vám dnes můžeme nabídnout balík nových ukázek.

Alpha Prime - preview

Ačkoliv má vývoj českých her solidní tradici, na pořádnou střílečku stále čekáme. Zanedlouho padne už i tahle meta - pražští Black Element totiž kutí sci-fi FPS Alpha Prime, kterou jsme měli možnost vyzkoušet.
Hodnocení
GAMES.cz
6/10
Datum recenze:
27. listopadu 2006
Recenze