Abzû

Abzû

Články

Fight Club #288 HD: Když chybí Petr Bulíř

Okurková sezóna probíhá v plném proudu nejenom na zahrádkách. Plnými doušky si ji ale užíváme i v herním světě - skončí až s Gamescomem. Přesto ale stojaté vody herního průmyslu v uplynulých dnech rozčeřily zajímavé hry či události, které ve 288. podcastu Fight Club rozebrali Pavel Dobrovský, Václav Pecháček, Aleš Smutný a Martin Bach.  

GamesPlay: hrajeme nádherné podvodní dobrodružství Abzû

Nádherná, meditativní, atmosférická, mystická, ale hlavně jiná a audiovizuálně výrazná. Taková je „hra“ Abzû od studia Giant Squid, kterou s magickým zážitkem z Journey a Flower pojí osoba Matta Navy – art direktora obou zmíněných her. Jeho výrazný tvůrčí styl je na Abzû vidět od první chvíle. Jde o hru, kde vlastně člověk ani nemusí nic moc hrát v pravém slova smyslu. Zážitek obstará pozorování a objevování prostředí, což si můžete ověřit v následujícím gamesplayi.

Abzû vypadá jako nádherná podmořská meditace

Podruhé se dnes podíváte pod mořskou hladinu. Tentokrát v průzkumnické, meditativní hře jménem Abzû, respektive třináctiminutové ukázce z hraní. Díky ní si uděláte lepší obrázek o celkovém stylu hry a její atmosféře a náladě. Je celkem jasné, že studio Giant Squid se inspirovalo u vynikajících her Flower a Journey, s nimiž také sdílí osobu Matta Nava, který šéfuje vývoji Abzû.

Bleskovky

  • 21. 7. 2022 - Šéf vývoje her Uncharted 4: A Thief’s End a The Last of Us zakládá nové studio

  • 19. 4. 2021 - Oslavte Den Země s Humble Bundle

  • 26. 3. 2021 - Zůstaňte doma a hrajte zdarma hry pro PS4 a PS5

  • 28. 6. 2018 - Služba Xbox Game Pass bude v červenci obohacena o hry Wahammer: Vermintide 2, DiRT 4, Zombie Army Trilogy, Human Fall Flat, Bomber Crew, Abzu, Shadow Complex Remastered, The Elder Scrolls IV: Oblivion, a Fallout 3.

  • 6. 12. 2016 - Dnes vyšla Xbox One verze podpořské hry Abzu.

  • 3. 8. 2016 - Vyšla podmořská adventura Abzû. PS4 verze zabírá na disku 1,93 GB místa, PC verze požaduje 6 GB.