Best of 2019: Nejlepší akční adventura

Ani ryba, ani rak. Akční adventury jsou jedním z nejpopulárnějších žánrů současnosti, i proto, že se do jejich definice vleze ledacos. Řešení zapeklitých úkolů, trocha akce, nějaký ten příběh, pohyb po více či méně otevřeném světě, zkrátka od všeho trochu a mnohdy i něco navíc. Jaká trojice si letos zasloužila nejvíc naší pozornosti?

Best of 2019: Nejoriginálnější hra

Nová kategorie! To tu loni nebylo! Jak vzrušující. A proč jsme si ji vybrali? Zkrátka se nám zachtělo ocenit ty hry, které přišly s nějakou zajímavou inovací, které se hrály jinak, které zkrátka dokonce i nám, herním redaktorům, co hrají víc, než by bylo zdrávo, ukázaly něco úplně nového a nečekaného. Pojďte se spolu s námi podívat na tři originální kousky, které se nám nesmazatelně vryly do paměti.

Best of 2019: Nejlepší závodní hra

Letos se závodní scéna musela obejít bez nového dílu jedné ze sérií Forza, které se tradičně ucházejí o prvenství. Prostor tak dostaly jiné hry, i když s jednou už se to začíná také pěkně opakovat. Na druhou stranu, bronzové místo nám dělá obrovskou radost, jelikož tuto sérii jsme na stupních vítězů viděli naposledy v roce 2013.

Best of 2019: Nejpůsobivější audiovizuální styl

Nejpůsobivější audiovizuální styl je každoročně jednou z těch nejrozmanitějších (a zároveň nejsubjektivnějších) kategorií. Hry se toho totiž nebojí a leckdy se i ty velké odváží zkusit trochu odvážnější umělecké zpracování. Nemluvě o těch menších, nezávislých hrách, které se snaží vypadat unikátně vlastně docela často. Letošní výběr trojice nejpůsobivějších audiovizuálních stylů je navíc tak pestrý, jak už dlouho nebyl.

Best of 2019: Nejlepší sportovní hra

Sportovní hra bývá jednou z těch odporně předvídatelných kategorií, kde se rok co rok protáčí pár neustále se opakujících sérií. Zaplať pámbu za každou sezónu, kdy žánr zčistajasna rozčísne nenadálý blesk originality, třeba taková Pyre! A můžeme vám prozradit, že maličko neobvyklého vítěze jsme nalezli i tentokrát.

AMD Ryzen se hlásí o slovo v nových sestavách LYNX Grunex

Nechte se pohltit těmi nejaktuálnějšími herními peckami v nablýskaném grafickém hávu a užijte si je naplno. Vstupte do nového roku s počítačovou sestavou LYNX Grunex ProGamer AMD 2020, která je sestavena z výběrových komponent tak, aby i náročným hráčům splnila všechny jejich touhy – ať už jimi jsou plynulé zobrazení ve velkém rozlišení, vysoké snímkové frekvence v akčních střílečkách, bohatý prostor úložiště, věrnost grafických detailů nebo zkrátka kombinace všeho dohromady.

Best of 2019: Nejlepší multiplayer

Kdybychom zde řešili nejlepší multiplayer vůbec, pravděpodobně by se o stupně vítězů porvali Fortnite, PUBG, Minecraft a další veteráni. Ale protože nás zajímají jen letošní novinky, mohli jsme si dovolit vybrat hry, které možná nejsou tak masové, ale o to originálnější. Věříme, že v této kategorii objevíte jedno, možná dvě překvapivá umístění.

Best of 2019: Nejlepší strategie

Pronikavá mysl a bystrý úsudek mohou být ve válce mocnější než tisíc mečů z kalené oceli, to ví každý správný stratég. Jenže chudáci správní stratégové v posledních letech zdaleka nemají tolik mentální výživy, kolik se jim dostávalo třeba na přelomu tisíciletí. Inu, každý rok se i tak najde pár těch strategií hodných vyzobnutí a my jsme si posvítili na nejlepší tři z nich.

Veselé Vánoce a šťastný rok 2020 přeje redakce Games.cz

Naši drazí a vážení čtenáři, další rok je za námi. Tentokrát byl chudší na opravdu velké hry, ale o to větší prostor dostaly menší projekty, které by možná v hektickém roce zapadly. Jisté je, že minimálně z herního hlediska ten příští opravdu hektický bude. Po kanonádě velkých a nadějných titulů přijdou nové konzole a čeká nás spousta oznámení, těšení se a samozřejmě hraní. Ale…

Deskovky na Games.cz – ohlédnutí za rokem 2019

V prosinci je docela zábavné zrekapitulovat si, co všechno se událo v proběhlém roce. Na Games.cz tak činíme třeba prostřednictvím vyhlašování Best of 2019 v mnoha kategoriích, v posledním dílu pořadu BoardGame Club jsme zase řešili naše nejoblíbenější deskovky. A protože vás naše články a videa o stolních hrách podle všeho baví, rozhodli jsme se zrekapitulovat i tuto součást našeho webu.

Recenze seriálu Zaklínač: Něco končí, něco začíná

Něco končí, něco začíná. Rčením, které znají všichni fanoušci Zaklínače, by se dalo popsat i očekávání, které svět měl od jeho seriálového zpracování od streamovacího giganta Netflixu: „Končí Hra o trůny, začíná nový fantasy hit.“ Bohužel bych řekl, že tohle srovnání platit nebude a že se Geralt nezvládne uchytit v mainstreamu tak, jak se to povedlo Nedu Starkovi a spol. Ale fanoušci knížek, her a chytré fantasy nejspíš od televize odejdou spokojení.

Startuje oficiální Esport Hokejová Liga

Skvělá vánoční zpráva! Již za měsíc odstartuje v České republice jedinečný esportový projekt Esport Hokejová Liga (EHL). První lokální oficiální soutěž ve hře NHL realizovaná pod záštitou marketingového partnera hokejové Tipsport extraligy společnosti BPA sport marketing a. s. a herním portálem Grunex.com ve spolupráci s extraligovými kluby. Díky EHL se mohou hráči stát reprezentanty jejich oblíbeného klubu a utkat se o finanční odměnu ve výši 150 000 korun!

Nejčtenější články týdne: Umělá inteligence, Bloodlines, PC sestavy

Umělá inteligence dělá takové pokroky, že ve StarCraftu II už poráží drtivou většinu hráčů. Představa, že budou online hry brzy naplněné umělou inteligencí, tak není vůbec nereálná. Hry by nemusely tolik řešit odliv hráčů, poloprázdné servery nebo příliš dlouho trvající proces párování. A až se AI zlepší natolik, aby nebyla jen nekompromisním drtičem libovolného profíka, ale bude umět hrát i dobře, průměrně a podprůměrně, budou moct žít leckteré online hry věčně. Zajímavá teorie, jejíž první náznaky se začínají objevovat už teď. Není proto divu, že Alphastar je nejčtenějším článkem posledního týdne.

Recenze GeForce GTX 1650 Super v edici Asus ROG Strix. Střední třída na steroidech?

Nvidia GeForce GTX 1650 Super je nejnovější přírůstek do střední a nižší střední třídy grafických karet. Společně s modelem GeForce GTX 1660 Super jde o refresh řady 16, kterou Nvidia vydala dříve v tomto roce. Uvedení „Super“ variant grafických karet sleduje zřejmý cíl: zlepšit modelům Nvidia poměr cena/výkon tak, aby v momentálně přehlcené střední třídě vycházely nejvýhodněji. Povedlo se to Nvidii? A jak do takového scénáře zapadá prémiová edice ROG Strix OC a Asusu? Dozvíte se v testu.

Ohlédnutí za našimi nejočekávanějšími hrami roku 2019

Před mnoha a mnoha měsíci, v pochmurném, mrazivém lednu letošního roku, jsme v redakci dali hlavy dohromady a vytvořili seznam her, které si v roce 2019 určitě chceme zahrát. A vzhledem k tomu, že se tento rok chýlí ke konci, můžeme začít bilancovat. Některá přání se naplnila, jiná zmařil neočekávaný odklad… a našly se i hry, které jsme si radši přát vůbec neměli.

Deskovka Bios: Genesis: Návštěva u vzniku života

Představit originální, ale více než zvláštní Bios: Genesis není úplně jednoduchý úkol. Ovšem pokud nejste zbabělci s hlavou zaraženou do písku mainstreamové produkce a rádi pronikáte do neprobádaných koutů herních zážitků, tak máte jedinečnou příležitost vrhnout se na výpravu za počátky života na Zemi.

Dočkáme se někdy opravdu dobrého filmu podle hry?

Herní průmysl dnes už není tak přehlížený a vysmívaný jako před lety a jít si koupit hru je stejně běžné jako jít si koupit knihu. Přesto pořád od spousty lidí slýcháme, že hry dělají z lidí tupce a násilníky a o opaku se nenechají přesvědčit. Možná, že by situaci mohly změnit filmy. Ale to by musely být výrazně lepší než doposud.

Mytický původ pokémonů: Z jakých bájí čerpali jejich tvůrci?

Kryptozoologie je původem řecké slovo skládající se z částí „krypto“ – skrytý, „zoo“ – zvíře a „logie“ – věda. Jedná se tedy o vědu o skrytých zvířatech, často vnímanou s negativním podtextem, neboť zahrnuje i spíše úsměvná zvířata, jako jsou lochneska, yetti nebo čupakabra. Zároveň ale pomohla objevit nové druhy, například žirafu okapi či tapíra čabrakového. A právě touto vědou se inspirovali autoři pokémonů při tvorbě svých kapesních monster. V tomto článku si ukážeme pokémony, kteří jsou inspirováni těmito kryptickými zvířaty a neopomeneme ani pokémony inspirované japonskými mýty a legendami.

LEVEL 300 – jubilejní číslo herního magazínu mapuje historii lokální herní scény

Fanfáry už dozněly, vzájemné plácání po ramenou proběhlo také, je čas se podívat, co nabízí čtenářům 300. číslo LEVELu, které nebude poslední! A že to dlouho viselo ve vzduchu… Redakce chystá do roku 2020 řadu změn, o který se dozvíte článku. Stejně jako o tom, proč a jak je vlastně tohle číslo na tuzemskou herní scény zaměřené z tolika úhlů, nebo proč je na obálce opice vzhůru nohama.

Naše reakce na seriál Zaklínač: Co si myslíme o prvních dvou dílech?

Dneska na to došlo. Stalo se to, co fanoušci bělovlasého zabijáka monster z Rivie očekávali takovou dobu. Seriál Zaklínač od Netflixu konečně vyšel. My jsme se už stihli podívat na první dva díly a připravili jsme si pro vás stream, v němž probereme svoje první dojmy z eskapád Geralta, Ciri, Yennefer a jejich přátel.