Unikly zdrojové kódy Team Fortress 2 a CS:GO, podle Valve ale není důvod k panice
zdroj: Valve

Unikly zdrojové kódy Team Fortress 2 a CS:GO, podle Valve ale není důvod k panice

23. 4. 2020 16:20 | Téma | autor: Šárka Tmějová |

Ani ti největší technologičtí giganti nejsou imunní vůči hackerům a únikům dat. Na veřejnost se dostaly zdrojové kódy multiplayerových her Team Fortress 2 a Counter-Strike: Global Offensive od Valve, ale jak se ukázalo, nic není tak horké, jak se uvaří. Soubory jsou totiž z dávno neaktuálních verzí z roku 2017 a unikly už před dvěma lety.

Zdrojové kódy pro Team Fortress 2 a Counter-Strike: Global Offensive se včera objevily na blogu v příspěvku, pod kterým byl podepsaný jakýsi Maxx. Přestože jsou soubory tři roky staré, některé uživateli provozované servery se rozhodly dočasně přerušit provoz pro případ, že by únik představoval nějakou hrozbu pro uživatele.

Valve poskytlo vyjádření na oficiálním Twitteru CS:GO, v němž všechny hráče uklidňuje, že jde o únik dat z roku 2018, nikoliv ze včerejšího dne. „Hráči nemají důvod panikařit a vyhýbat se serverům s aktuální verzí hry (z bezpečnostních důvodů jako vždy doporučujeme oficiální servery). Situaci nadále prošetřujeme a všechny budeme informovat v případě nebezpečí. Pokud máte o tomto úniku více informací, navštivte naši stránku zabývající se bezpečností a podělte se s námi o ně,“ píše Valve.

Identita „Maxxe“ není známá, avšak zakladatel webu Valve News Network s úzkými vazbami na Valve, Tyler McVicker, má důvodné podezření. O den dřív totiž v rámci předávání agendy svého studia Lever Softworks odstranil jednoho z členů týmu, s nímž byly v minulosti problémy kvůli jeho rasistickým a jinak nevhodným postojům.

McVicker věří, že zdrojové kódy vypustil právě tento člověk, aby se pomstil. Zároveň tvrdí, že s původním únikem z roku 2018 nemá nic společného, a dokonce se prý Valve před ním pokusil varovat.

Firma se zatím nevyjádřila, jestli proti Maxxovi podnikne nějaké právní kroky ani zda tenhle únik nějak ovlivní její přístup k modderské komunitě.

Nejnovější články