Vývojářská verze PlayStation 5 vyfocena. Potvrzuje dřívější úniky

3. 12. 2019 7:30 | Hardware | autor: Jiří Svák |

Vzpomínáte na ten podivný devkit PlayStationu 5, na který upozornila redakce gizmodo a jehož vzhledu spousta lidí, včetně mě, nemohla uvěřit? Inu, vypadá to, že datamineři si připsali jeden bod. Podle dalšího úniku na Twitteru totiž vývojářská verze konzole opravdu vypadá jako hříčka z předminulé generace.

Původcem úniku je jistý twitterový účet Alkoholicaust, který fotografii získal od nejmenovaného vývojáře. Kdo se chce podívat na snímek ve vyšším rozlišení, nechť rozklikne následující tweet.

Bohužel, kvalita snímku není zrovna nejlepší, takže se z nápisů na konzoli nedá určit původ úniku ani další informace o PS5 (alespoň se to tedy prozatím nikomu nepodařilo).

Pravost obsahu snímku už ale potvrdil Tom Warren z Verge, který navíc nastínil možné důvody pro tak složitý tvar: devkit PS5 by měl jít takto snadno stohovat, pro účely zátěžových testů, přičemž chlazení by i v takovém případě mělo dobře fungovat díky výřezu uprostřed a výfukům na bocích zařízení.

Zajímavé jsou také ovladače, které na konzoli leží. Vzhledem k tomu, že jsou k devkitu připojeny, se dá předpokládat, že půjde o nové vylepšené DualShocky, na druhou stranu jejich design velmi připomíná stávající generaci ovladačů. Bůhví.

Je třeba znova připomenout, že takto s největší pravděpodobností nebude vypadat konzole určená k prodeji. Vzhled vývojářských kitů se v minulosti velmi lišil od výsledných produktů, takže pokud se vám tyto krabice nelíbí, žádné strachy.

Nejnovější články