PC, Xbox, PlayStation a Switch v jednom. Origin PC vyrobil univerzální herní mašinu
zdroj: Origin PC

PC, Xbox, PlayStation a Switch v jednom. Origin PC vyrobil univerzální herní mašinu

23. 7. 2019 17:00 | Hardware | autor: Jiří Svák |

Zajímavý koncept herního zařízení a pěknou ukázku vynalézavosti case moddingu představil americký výrobce počítačů Origin. Pod jednu kapotu vměstnal jak výkonné PC, tak Xbox One X, PlayStation 4 Pro, a dokonce i Nintendo Switch. Nejde však o pouhou „krabici“ na jednotlivé přístroje, celý systém je vybaven vodním okruhem na míru, který obhospodařuje kromě PC i dvojici konzolí od Microsoftu a Sony.

„Big O“, jak výrobce systém nazval, je velká big tower skříň rozdělená vertikálně na dvě poloviny. Jednu stranu zaujímá herní počítač, druhá je vymezena pro konzole. Obě bočnice jsou prosklené, takže jde na komponenty pěkně vidět. Pod čelním panelem se pak skrývá dock pro Nintendo Switch.

Nejzajímavější je na celé věci konstrukce chlazení. Z PlayStationu a Xboxu zůstaly v zařízení pouze systémové desky, původní úložiště konzolí bylo nahrazeno dvojicí 2TB SSD. Na obě APU pak dosedá vodní okruh. Odstín trubic přitom odpovídá firemním barvám konzolí. Tady se někdo vyřádil.

Origin PC Big O

Big O za běhu. Zdroj: Unbox Therapy

Protější strana hostí high-end PC s procesorem Intel Core i9-9900K a vertikálně umístěnou grafickou kartou Nvidia TITAN RTX. Obojí je zapojené do vodního okruhu. Grafika má custom blok, to samé CPU, u něhož je pokryto i VRM základní desky.

Z propagačních materiálů však nejde poznat, zda je rezervoár společný s čipy konzolí, anebo je ve spodní či přední části skříně ukryt ještě jeden samostatný. Na spodku počítače je nicméně velký radiátor se třemi ventilátory, a samozřejmě s RGB podsvícením. Ostatně, RGB LED je všude a osvětluje vnitřek skříně i jednotlivé komponenty, jak velí momentální móda.

Hodno pozornosti je také řešení obrazových výstupů. Buďto můžeme zvolit separátní porty, anebo monitor zapojit do univerzálního HDMI konektoru, který kombinuje výstupy všech platforem. Volba vstupu pak probíhá pomocí přepínače pod čelními dvířkami skříně. Vzadu jsou také vyvedena USB pro jednotlivá zařízení.

A jaké jsou kompletní specifikace? Coby vlajkový produkt nemůže jít samozřejmě o nic jiného, než aktuálně nejvýkonnější hardware. Posuďte sami (via Origin PC):

Origin PC Big O tech specs zdroj: Origin PC

Pokud byste si na takový kus železa brousili zuby, nechte si zajít chuť. A nebude to kvůli ceně (která při takových specifikacích bude jistě astronomická), ale jednoduše proto, že zařízení se na pulty obchodů nedostane. Společnost Origin PC by se nejdřív musela domluvit se Sony, Nintendem a Microsoftem, že může konzole takto upravovat a prodávat zákazníkům, což se asi nikdy nestane. Jde ale o pěkný koncept, který může sloužit jako inspirace modderům. Zkusíte doma něco podobného?

Nejnovější články