Zaklínač
Věková dostupnost

Zaklínač

Články

Vzpomínáme na prvního Zaklínače

Proč jsme se zamilovali do ošklivého Geralta?

Co chceme od nového Zaklínače

CD Projekt RED má sice momentálně plné ruce práce s veleočekávaným Cyberpunkem 2077, ale Poláci by byli blázni, kdyby se rozhodli zazdít svou největší značku: Zaklínače, který se stal celosvětovým hitem nejen díky Divokému honu, ale také seriálu od Netflixu. Nejnovější drby tvrdí, že po dokončení Cyberpunku studio skutečně začne pracovat na nové zaklínačské hře. Následující článek vám prozradí, jak bychom si ji představovali my.

Natáčení druhé sezóny Zaklínače je v plném proudu, motá se kolem něj i Natalie Dormer

S druhou řadou seriálové adaptace Zaklínače od Netflixu přichází také zástup nových postav. Aby se Geralt ve svém údělu lovce monster necítil osaměle, přibydou mu do party hned čtyři další zaklínači, kolem produkce se navíc pohybuje i představitelka Margaery Tyrell ze Hry o trůny, Natalie Dormer. Podle spekulací by se mohla objevit v roli mocné čarodějky Philippy Eilhart, možná ale prostě jen jezdí na koni nezávisle na seriálu?

LEVEL 301 otvírá čtvrtou stovku čísel s posílenou redakcí a svěžejším obsahem

Už několik dní můžete v trafikách i v supermarketech najít LEVEL 301, který otvírá nejenom čtvrtou stovku (kterou snad dokončíme), ale hlavně přináší změny naznačované a slibované v předchozích číslech. Stávající redakci posílili Pavel Dobrovský s Pavlem Skotákem, na tvorbě obsahu se podílela celá řada nových autorů a v neposlední řadě došlo k úpravám obsahu, aby více odpovídal vašemu ohlasu, za který ještě jednou děkujeme. Základ je ale pořád stejný – zajímavé, čtivé, investigativní, ale i názorově vyhraněné články, recenze, rozhovory, komentáře a další. Co vás čeká v tomto čísle?

Zaklínač 3 se po úspěchu seriálu vrátil mezi nejhranější hry na Steamu

Když nepočítáme nedávné vydání na Switchi, je Zaklínač 3: Divoký hon čtyři a půl roku starou hrou. To mu ale nijak nebrání ve velkolepém návratu – po premiéře seriálu z produkce Netflixu 20. prosince zaznamenal na Steamu rekord v počtu současně hrajících hráčů. Překonal v něm dokonce i období, kdy původně vyšel, a patří i k nejlépe prodávaným RPG za loňský rok.

Hry, ke kterým se nejčastěji vracíme

Součástí profese herního novináře je hrát nové hry. Problém nastává ve chvíli, kdy nových her vychází přibližně 100 denně a člověk ani nestíhá vyzkoušet všechny ty, o kterých dopředu ví, že jsou vynikající. Jak si pak máme najít čas na naše srdcovky z minulosti? Přesto se každý z nás v redakci k nějaké své staré lásce neustále vrací. Něčí milenka nosí slušivý zelený baret, něčí se vozí v kamionu, něčí si ráda šlehne jedovatý lektvar.

Bleskovky

  • 26. 10. 20:27 - První Zaklínač slaví 13. narozeniny

  • 29. 5. 10:44 - Série Zaklínač se celosvětově prodalo přes 50 milionů kopií

  • 23. 9. 2018 - Po Zaklínači se seriálového zpracování od Netflixu dočká i Diablo.

  • 23. 1. 2018 - Scénář k pilotnímu dílu televizního seriálu na motivy The Witcher je úspěšně dokončen.

  • 17. 10. 2017 - Při příležitosti 10. narozenin herního Zaklínače nabízí GoG.com až 85% slevu na jednotlivé díly série.

  • 17. 3. 2016 - Spekulace: Roli Geralta ve filmu Zaklínač obsadí Josh Holloway.

Hodnocení
GAMES.cz
8/10
Datum recenze:
1. listopadu 2007
Recenze