Nejčtenější články týdne - od World of Warcraft až po farmářské simulátory
zdroj: Archiv

Nejčtenější články týdne - od World of Warcraft až po farmářské simulátory

25. 1. 2020 15:47 | Z redakce | autor: Redakce Games.cz |

Pamatujete na své první setkání s World of Warcraft? Ne všichni ho hráli a chvíli trvalo, než se (oficiálně) dostal k nám, ale pak mu nebylo úniku. WoWko bylo všude. A pokud jste ho náhodou nehráli vy, znali jste minimálně jednoho člověka, který Azerothu propadl. Není divu. Blizzard tehdy přišel s natolik přístupnou a vymakanou verzí do té doby relativně nepřístupného žánru MMORPG a otevřel ho masám. Doby své největší slávy má WoWko dávno za sebou, ale pořád patří mezi nejhranější onlineovky vůbec. A proto není divu, že jeden článek o Azerothu porazil všechny ostatní a stanul na trůnu nejčtenějších článků za uplynulý týden. For the Horde!

Nejčtenější články týdne:

Cattle and Crops
Nejlepší farmářské hry, které nejsou Farming Simulator
Žánr farmaření je až překvapivě gigantický, zejména pak na mobilních zařízeních, kde se ve všech těch „farma vesničkách“ a nesčetných klonech nedá vyznat. Těm se tu ale věnovat nebudeme. Místo toho se podíváme na nejlepší počítačové a konzolové kousky posledních let, které dokazují, že Farming Simulator není jediný, kdo umí.
Doom Eternal
Doom Eternal je brutálnější, rychlejší a… skákačka?
Doom je legenda. Střílečková série společnosti id Software pomalu, ale jistě směřuje ke třetímu křížku, což její tvůrce staví do nezáviděníhodné pozice. Jak se vyrovnat s dospíváním herního průmyslu a samotných hráčů, kteří v mezičase kromě nařachané akce začali vyžadovat i takové nesmysly jako příběh? Tseh, kdo se vůbec ptá? Démoničtí hnusáci v Doom Eternal obsazují naši domovskou planetu, a to si jako necháte líbit?!
Panzer Corps 2
Ve strategii Panzer Corps 2 prožijete celou druhou světovou válku z německé strany
Na odkaz slavného Panzer Generala před lety navázal duchovní nástupce Panzer Corps, který se naštěstí povedl a nastartoval tak novou sérii. Její druhý díl nazvaný jednoduše Panzer Corps 2 vyjde za dva měsíce, v období, které se v uplynulých dnech hezky pročistilo od dalších očekávaných her a bude tedy dost času na zrekapitulování celé druhé světové.
N'zothova vize World of Warcraft Battle for Azeroth
Ve World of Warcraft vzplála poslední bitva o Azeroth
Vzplála poslední bitva o Azeroth. Konečně! Zatím poslední rozšíření World of Warcraft spěje ke svému konci pod taktovkou Starých bohů a patche 8.3, který na evropské servery vstoupil 15. ledna. Jestli toho nabídne dost na zachránění celkového dojmu z nepříliš zdařilého datadisku, je stále ještě ve hvězdách, ale už teď můžu s čistým svědomím říct, že se přinejmenším opravdu snaží.
AMD Radeon RX 5600 XT
Recenze AMD Radeon RX 5600 XT jsou tady. Novinka je výkonnější, než se čekalo
O novém Radeonu RX 5600 XT jsme už téměř veškeré informace měli v předstihu, jak z úniků, tak i z oficiálního představení na CES 2020 cca před 14 dny. Což se pro AMD neukázalo jako úplně ideální stav: Nvidia toho využila a v mezičase cíleně zlevnila svou RTX 2060. Padesátidolarová sleva je dostatečná, aby novinku v poměru cena/výkon ohrozila. AMD tak muselo reagovat. A vybralo si tu méně pravděpodobnou cestu: zvýšilo výkon.

Redakce doporučuje:

Chest Loot Box
Britské zdravotnictví volá po zákazu loot boxů, které z dětí vychovávají gamblery
Už je to nějaká doba, co jsme naposledy propírali loot boxy. Některé velké hry od nich začaly ustupovat a nahrazují je třeba battle passy, což ale neznamená, že by hazardérské krabičky úplně zanikly. Stále jde o problém, který je podle mnohých potřeba řešit, a v Británii proti nim vystoupila důležitá osobnost – Claire Murdochová, ředitelka sekce Národní zdravotní služby (NHS) zodpovědné za duševní zdraví.
GTA-Online-money
Rockstar North už čtyři roky neplatí daně a využívá úlevy zamýšlené pro malá studia
Velká Británie v roce 2014 představila vládní program Video Games Tax Relief na podporu domácího trhu s počítačovými hrami. Program umožňuje studiím, jejichž hry projdou kvalifikací, získat úlevu na dani, případně získat zpět část financí vynaložených na vývoj. Záměrem programu bylo podpořit malé vývojáře, ale nakonec z něj prosperuje takový gigant, jakým je Rockstar s extrémně výdělečným GTA V.
duna2
Čínský Tencent se chystá koupit Funcom, ostatní projekty ustoupí Duně
Čínský gigant Tencent s investicemi ve světových studiích jako Riot, Epic Games, Ubisoft a Paradox je krůček od zakoupení norského studia Funcom. Čínský investor už vlastní 29 % všech akcií studia zaměřeného na onlinové hry a nabídl všem ostatním akcionářům odkoupení jejich akcií za vyšší cenu. Cílem je stát se jediným akcionářem společnosti, tedy jejím vlastníkem. A Funcom je nadšený.
Wolfenstein 3D
Herní engine jako byznys: Enginy třetích stran
Hodláte-li vyrobit hru, neobejdete se bez technologie. Musí to být buď vaše vlastní, nebo stažená z internetu. Jakmile ji máte, můžete se pustit do tvoření. Jednoduché, že? Teoreticky ale také můžete přeskočit barikádu a vyrábět herní engine pro jiné tvůrce. Svého času šlo o lukrativní byznys, dokonce výnosnější než hry samotné. Na zlaté období licencované third party technologie si nyní zavzpomínáme.
Star Wars: Knights of the Old Republic
Spekulace hovoří o možném remaku Star Wars: Knights of the Old Republic
BioWare ani Obsidian se svého času netajili tím, že by chtěli vytvořit završení trilogie Knights of the Old Republic. Doba ani licence Star Wars her jim spolu s jinými okolnostmi bohužel nebyly nakloněny, nyní by se ale podle informací serveru Cinelinx mohlo blýskat na lepší časy. Ale ještě než se začnete přespříliš těšit, je potřeba upozornit, že patrně půjde o remake, případně reimaginaci prvního dílu.

Videa:

sanctum_web
Sanctum – videorecenze stolního Diabla
Doby, kdy vznikaly deskovky s licencí her od Blizzardu, jsou dávno pryč. A i tehdy se dostalo jen na stolní hry podle Warcraftu, StarCraftu a World of Warcraft. Diablo nikde. A to bohužel trvá dodnes. Nicméně existuje možnost, jak si zahrát stolní Diablo. Když si totiž odmyslíte licenci, tak přesně tím je novinka Sanctum.
Gamesplay_poutáky_ahoj
Komentované záběry z hraní Doom Eternal
Minulý týden jsme Šárku vyslali do Varšavy, aby ochutnala čtyři hodiny ze singleplayerové kampaně nadcházejícího Doom Eternal. Psané dojmy z pekelné řežby můžete očekávat dnes večer, ještě předtím vám ale nabídneme živý stream, kde budeme komentovat záběry z hraní v Polsku a věnovat se také vašim dotazům.
Gamesplay_poutáky_ahoj
Sledujte Fight Club #460 s vývojářem Hobo: Tough Life
Kolik simulátorů bezdomovce jste hráli? Nejspíš jich moc nebude, neboť jich na trhu jednoduše moc není. Jeden sympatický ale vzniká přímo u nás, jmenuje se Hobo: Tough Life a okusíte v něm život bez domova v Praze. Hra je na Steamu v programu předběžného přístupu už nějakou dobu, a tak jsme si pozvali vývojáře přímo do studia a vy se díky tomu dozvíte všechno podstatné z první ruky.
Gamesplay_poutáky_ahoj
Hardware Club #47: Kolik jader procesoru je už moc?
S vydáním Threadripperu 3990X s 64 jádry (dostupnost 7. února) se na jazyk znova krade otázka, zda je tak rapidní vývoj v počtu jader u spotřebitelských procesorů vůbec k něčemu. Dá se takových 64 jader / 128 vláken nějak smysluplně v desktopu využít? Není to slepá větev vývoje?
Gamesplay_poutáky_ahoj
LongPlay – Crusader Kings II podruhé #9: Císařství nebo smrt! - od 15:00
České království pod vedením Hrabišovců představuje evropskou velmoc, ale nám to nestačí. Chceme císařství, které se stane majákem (reformované) slovanské víry a výspou proti následovníkům Ukřižovaného! Museli jsme se ale vrhnout do konfliktu s mocnou Francií, protože její území potřebujeme a výsledkem byla asi nejepičtější bitva našich LongPlayů!

Nejnovější články