zavřít

Hardware Club #47: Kolik jader procesoru je už moc?

- Podcast autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

S vydáním Threadripperu 3990X s 64 jádry (dostupnost 7. února) se na jazyk znova krade otázka, zda je tak rapidní vývoj v počtu jader u spotřebitelských procesorů vůbec k něčemu. Dá se takových 64 jader / 128 vláken nějak smysluplně v desktopu využít? Není to slepá větev vývoje?

Již v tomto roce, podle slov samotné Lisy Su, přitom AMD chystá další generaci procesorů Ryzen, kde by měl počet jader na desktopu znova poskočit. Procesory s vyšším počtem jader (8/16) se tento kvartál dostanou i do nízkonapěťových notebooků, kde dosud panovaly pouze čtyřjádra. A připočítejte si novou generaci herních konzolí, která taktéž odstartuje s osmijádry Zen (a pravděpodobně i s SMT, tedy 16 vlákny).

Ukazují nám 32 a 64jádrové Threadrippery budoucnost běžného desktopu? Kde je konec takového trendu a bude ještě pokračovat? Nad tím se zamyslíme v 47. Hardware Clubu od 16:00 live na Mixeru a Twitchi (a později také na YouTube ze záznamu). A pokud bude časomíra shovívavá, mrkneme se i na novinku v podobě Radeonu 5600 XT a jeho kontroverze s updatem BIOSu na poslední chvíli.

Dotazy a připomínky neváhejte posílat do chatu/komentářů u videa, případně je směrujte do dedikované diskuze nebo na email podcast@games.cz. Děkujeme za přízeň!

Tagy: procesory Threadripper CPU

Zdroje: vlastní

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.