Nejčtenější články týdne: Mafia remake, Diablo II remaster a odhalení budoucnosti her
zdroj: 2k Games

Nejčtenější články týdne: Mafia remake, Diablo II remaster a odhalení budoucnosti her

17. 5. 2020 17:00 | Z redakce | autor: Redakce Games.cz |

Samozřejmě že Mafia. Jakákoliv Mafia by se na první příčky nejčtenějších článků dostala bez problémů, ale když je to ještě takhle luxusní remake jedničky? Možná jen škoda, že podobně důkladné předělávky se nedočká dvojka, ale kdo ví, třeba si někdy zahrajeme i její remake. Každopádně Mafia se teď vrací ve velkém a je nejspíš jen otázkou času, než v 2K vyrukují s plnohodnotnou čtyřkou na nové konzole. Co myslíte, bude to příští rok, nebo až 2022?

Nejčtenější články týdne

Mafia II
Mafia se po letech probouzí, oznámení pokračování či remasterů je na spadnutí
Aktualizace (12.5.2020 9:28): Po korejské a tchajwanské ratingové společnosti se Mafia II objevuje i v Brazílii. Tamější ratingová společnost aktualizovala informace o platformách hry, mezi kterými nyní jsou PlayStation 4, Xbox One, a dokonce i Stadia. Oznámení definitivní edice či remasteru je každým dnem pravděpodobnější.
Diablo II
Zmrtvýchvstání Diabla 2? Legenda by se mohla vrátit ještě letos
Když se po oznámení StarCraft: Remastered spekulovalo o tom, které další hry od Blizzardu by mohly stát ve frontě na restaurátorské práce, Diablo 2 přišlo spoustě fanoušků na mysl jako první. Původní šéf vývoje David Brevik tehdy pochyboval o tom, že by někdo ještě kdy dal dohromady původní zdrojový kód a materiály, protože jakkoliv se to zdá nepravděpodobné, tyhle věci se firmám v průběhu let překvapivě často ztrácejí. Možná se to ale nakonec podařilo, protože podle posledních spekulací se omlazené Diablo 2 blíží.
Scorn
Unikátní horor Scorn inspirovaný Gigerovými obrazy nevyjde na současné generaci
Scorn je s námi už dlouhých šest let. Tvůrci unikátně stylizovaný horor představili poprvé v roce 2014, kdy se jim nepodařilo vybrat finance na Kickstarteru. O rok později se objevil investor, který projekt udržel při životě do roku 2017, kdy se o další finanční injekci postarali sami fanoušci skrze druhou, tentokrát úspěšnou kickstarterovou kampaň. Od té doby bylo hrobové ticho, abychom se v rámci čtvrtečního Inside Xbox dozvěděli, že už se počítá jen s novou generací konzolí. Zase jsme ale dostali excelentně zvrácený trailer.
Mafia: Definitive Edition
Předělávka první Mafie vypadá nádherně, podívejte se na obrázky
Tak se to 2K nepodařilo ututlat. Oficiální představení dnes oznámené trilogie definitivních edic her Mafia: The City of Lost Heaven, Mafia II a Mafia III proběhne příští úterý a do té doby jsme na základě nového videa mohli pouze spekulovat, zda se první Mafie dočká jen lehkého remasteru, nebo kompletního remaku. Ale v obchodě Microsoft Store se objevila stránka hry Mafia: Definitive Edition, díky které už nemusíme tápat v mlze.
Unreal Engine 5
Unreal Engine 5 odhalil budoucnost her nové generace a čelist padá k zemi
Doufali jsme, že se nám technologický pokrok her pro novou generaci konzolí představí minulý čtvrtek v rámci Inside Xbox, ale nestalo se tak. Sony pro jistotu stále zcela vyčkává s jakýmikoliv ukázkami nových her, takže se příležitosti chopili v Epicu a ukázali novou generaci Unreal Enginu v dechberoucích záběrech z hraní technologického dema běžícího na PlayStationu 5.

Redakce doporučuje

Letní festivaly
Přehled všech letošních digitálních událostí nahrazujících E3
Letošní rok může být tím nejzásadnějším v historii pořádání herních veletrhů. Virus nám znemožnil shromažďování, takže se pořadatelé uchylují k digitálním prezentacím svých plánovaných programů. Není těžké si domyslet, že jde o mnohem levnější způsob představení her a nedivili bychom se, kdyby nešlo jen o dočasnou proměnu, ale nový trend v pořádání výstav. E3 letos vůbec nebude, ale zato se můžete těšit na spoustu menších digitálních událostí. A protože už jich je opravdu dost, jistě přijde vhod jejich kompletní chronologický seznam.
Paper Mario: The Origami King
Nintendo nám vyrazilo dech novou hrou s papírovým Mariem
Nintendo to s těmi unikátními uměleckými směry prostě umí. Už jsme tu měli vyšívaného Kirbyho, pleteného Yoshiho, svět vytvořený z kartonu a teď se na nás řítí papírový Mario. Paper Mario: The Origami King vyjde už za měsíc a slibuje velmi originální dobrodružství ve světě, kde se ikonické postavičky ze všeho nejvíc bojí vlastního zpřehýbání.
GTA Online  - heists
GTA V je zadarmo. Epic rozdává nejpopulárnější městskou akci všech dob
Grand Theft Auto V vyšlo poprvé už v roce 2013, i po sedmi letech se ale stále pravidelně umisťuje v žebříčcích nejprodávanějších her. Pokud byste čirou náhodou poslední díl GTA ještě nevlastnili, můžete ho od dnešního večera zdarma nafasovat v obchodě Epic Games. Tedy, mělo to být překvapení, v reklamě na Twitteru ale tohle oznámení prosáklo o něco dřív.
Ghost of Tsushima
Ghost of Tsushima se ukazuje v celé kráse. Prohlédněte si průzkum ostrova i boj proti Mongolům
Očekávaná japonská akce Ghost of Tsushima se konečně pořádně ukázala v téměř dvaceti minutách (lehce) komentovaných záběrů z hraní. Můžete se dosyta vynadívat na nádherné prostředí ostrova, užít si krvavé bitvy s mongolskými okupanty, a dokonce si prohlédnout i nebývale propracovaný fotomód či černobílý filtr připomínající slavné samurajské filmy let minulých.
Assassin's Creed Odyssey - Discovery Tour
Dějepisné módy pro Assassin’s Creed Origins a Odyssey jsou nyní zadarmo
Kdo dostal chuť na poučnou historickou procházku, má štěstí. Dosud byla bezplatná výuka skrze Discovery Tour u posledních dvou dílů Assassin’s Creed podmíněná vlastnictvím základní hry, a pokud jste v Egyptě a Řecku nechtěli zabíjet, jen se něco přiučit, museli jste zaplatit přes pět stovek českých korun. Bylo to levnější než zpáteční letenka do Středomoří, ale teď už odpadá i tenhle desátek.

Videa

Gamesplay_poutáky_ahoj
GamesPlay – hrajeme hardcore simulaci SnowRunner
Jedna z nejlépe hodnocených her letošního roku je plná bahna a sněhu, kterým se velice pomalu ploužíte s těžkým nákladem na korbě. SnowRunner je neobyčejná hra, kterou širší publikum asi nikdy nepochopí, zatímco její fanoušci na ní nedají dopustit. Pojďme se ve videu společně podívat, o čem že to vlastně je.
Gamesplay_poutáky_ahoj
GamesPlay – hrajeme unikátní střílečku Bright Memory
Nad dílem Bright Memory jediného autora ze studia FYQD nám pořád zůstává rozum stát. Něco tak nádherného a zajímavého se na poli singleplayerových stříleček často nevidí, mezi sólovými tvůrci už vůbec ne. A přesto je to realita a jeden z mála titulů oznámený na novou generaci konzolí. My si dnes vyzkoušíme jeho prolog.
Gamesplay_poutáky_ahoj
Sledujte Fight Club #476 o chybějící češtině v Assassin’s Creed Valhalla a budoucnosti lokalizací
Krátce po oznámení Assassin’s Creed Valhalla jsme se dozvěděli, že hra nebude mít českou lokalizaci v jakékoliv formě. Na rozdíl od posledních Origins a Odyssey, kde české titulky přítomny byly. Oznámená absence češtiny někoho zvedla ze židle, zatímco jiní nad tím pokrčili rameny. Pokud patříte do první skupiny, bude dnešní Fight Club šitý na míru přímo vám. A pokud patříte do skupiny druhé, dozvíte se alespoň spoustu zajímavých informací.
Gamesplay_poutáky_ahoj
GamesPlay – hrajeme adrenalinem nabitou akci Ghostrunner
Z hlediska kyberpunku letošek nepatří jen Cyberpunku 2077. Spousta dalších menších studií se chce svézt na vlně špinavého neonového prostředí z možná ne tolik vzdálené budoucnosti. A někdy to vypadá průměrně, jindy zase špičkově. Ghostrunner se tváří jako titul, který se RPG od CD Projektu RED nebojí. Možná proto, že je tolik jiný.
Gamesplay_poutáky_ahoj
Lekce Magic: The Gathering pro začátečníky potřetí: Stavíme si balíček
Potřetí a naposledy se scházíme, abychom si s Šárkou zahráli kartičky. V minulých dvou lekcích jsme se společně naučili základy, chápeme mechaniky, víme, jak fungují jaké balíčky, takže nastává chvíle, kdy si sestavíme balíček vlastní. A pak si zkusíme královskou disciplínu: draft.
Ghost of Tsushima
Podívejte se spolu s námi na nádhernou ukázku z Ghost of Tsushima
Dnes od 22:00 začíná další State of Play, což je program, kde Sony PlayStation zveřejňuje svoje nejnovější oznámení a trailery. Živý přenos by se měl tentokrát věnovat pouze Ghost of Tsushima. Tahle hra z prostředí Japonska 13. století má už vydání za rohem. Naplánované je na 19. července, takže během přenosu, který má solidních 18 minut, bychom se měli dočkat nové ukázky hratelnosti, a to včetně průzkumu a souboje. Ve zprávě ke streamu se pak jmenovitě uvádí, že rozhodně nebude řeč o PlayStation 5. Takže žádné zbytečné těšení!
Gamesplay_poutáky_ahoj
Hardware Club #52: Nové GPU Ampere od Nvidia
Svoji každoroční přednášku na GTC musela Nvidia kvůli koronaviru zrušit, ale nakonec jsme se jí po menších peripetiích dočkali online. V ní samotný Jensen Huang ukázal novou architekturu Ampere, ač zatím pouze jako výpočetní čip pro strojové učení. Nová architektura by se nicméně měla objevit i v herních GPU.
Gamesplay_poutáky_ahoj
LongPlay Mount & Blade II: Bannerlord #6: Hradní pán, kastelán
Je to tu! Přísahali jsme věrnost chánovi a zpečetili tak svůj osud s budoucností Khuzaitů. Dosáhli jsme druhé úrovně klanu. Takže teď už nás čeká jen úspěch, prosperita a moc! Tedy, nejprve musíme (doslova) nasbírat nějaký vliv, abychom se vlichotili do přízně větším politickým hráčům, ale pak už nic nestojí mezi námi a nějakým zánovním hradem, kam si přivedeme armádu i manželku, ideálně dceru chána. Tedy kromě jedné války s císařstvím, ale koho by rozhodil vleklý konflikt?

Nejnovější články