Nejčtenější články týdne: Jedna Mafia vládne všem, jedna jim všem káže
zdroj: 2k Games
Z redakce

Nejčtenější články týdne: Jedna Mafia vládne všem, jedna jim všem káže

24. 5. 2020 18:00 | autor: Redakce Games.cz |

Minulému seznamu nejčtenějších článků týdne sice také vévodila Mafia, ale tentokrát si ho pro sebe unesla skoro celý. Do pětice nejčtenějších článků se probojoval jen jeden, který o Mafii není, a to sice Hladovo téma o filmech, které vypadají jako hry. To byste si měli mimochodem nejen přečíst, ale hlavně se na ty filmy taky podívat. Stejně jako si můžete dát v rámci „příprav“ na remake první Mafie nějaké ty mafiánské filmy. My v redakci jsme třeba pořád ještě všichni neviděli Irčana. Udělat si ty skoro čtyři hodiny času je v dnešní době docela náročný úkol. Vám se to už podařilo?

Nejčtenější články týdne

Filmy, které vypadají jako hry
Filmy, které vypadají jako hry aneb Když Hollywood kouká přes rameno vývojářům
O tom, že v Hollywoodu pořád ještě neumějí natočit pořádný film podle počítačové hry, už se toho napsala spousta. Ale inspirovat se herním průmyslem, to filmaři umí. Matrix nebo Tron: Legacy do značné míry stojí na herní poetice, ve sci-fi District 9 se objevují zbraně okoukané z her a adaptace komiksu Scott Pilgrim proti zbytku světa se inspirovala starými osmibitovými mlátičkami. Jenže pak tu jsou filmy, které jdou ještě trošku dál. A dělají to dobře!
Mafia II: Definitive Edition
Mafia II: Definitive Edition – recenze
Jisté zvěsti okolo původně české série Mafia bylo možné zaznamenat již nějakou dobu, nyní ale přichází první hmatatelný důkaz pokusu dostat slovutné gangsterky zpět na výsluní. Větší vzrušení pochopitelně vzbuzuje kompletní remake jedničky, kterého se dočkáme na konci srpna, ale i remasterované pokračování si najde uplatnění. Zejména pokud patříte mezi ty, kdo se s nerozlučnou dvojkou Vitem a Joem setkají poprvé.
Mafia: Definitive Edition
Remake první Mafie bude mít český dabing
Mafie je český kult a není divu, že se při oznámení plánované předělávky vyrojila spousta spekulací kolem (ne)přítomnosti původního dabingu, který za ta léta stihl zlidovět. Skrze změny ve scénáři a úmrtí některých herců hry z roku 2002 se ho prakticky určitě nedočkáme v jeho původní podobě. Sekce často kladených otázek na oficiálním webu hry nám nicméně poskytla tolik žádanou odpověď. Dabing bude!
Mafia: Definitive Edition
Předělávka první Mafie dorazí v létě, mimo grafiky se změní i scénář
Kdyby byla kultovní česká herní klasika člověk, letos by na konci srpna oslavila plnoletost. Skoro na den přesně 18 let od vydání se Mafia: The City of Lost Heaven dočká plnohodnotného remaku příběhu taxikáře Tommyho Angela, který se zaplete s mafiánskou rodinkou Dona Salieriho během 30. let minulého století.
Mafia II: Definitive Edition versus originál
Test remasteru Mafia II: Definitive Edition: Srovnání s originálem, výkon grafických karet
Jak vypadá definitivní edice Mafia II ve srovnání s původní verzí hry a kolik výkonu ukrojil převod do modernějšího kabátku, se podíváme v tomto testu.

Redakce doporučuje

Artifact
Artifact příští týden vstoupí do uzavřené bety. První hráči otestují přepracovanou hru
O vzestupu a pádu Artifactu jste už pravděpodobně slyšeli. Ambiciózní karetní hra od Valve zasazená do světa DotA vzplála jako lihem nacucaný papír a stejně rychle pohasla. Zatímco první měsíc u ní vysedávaly desítky tisíc hráčů, tři měsíce nato už to byly jen nižší stovky vytrvalců, kteří u ní z nějakého důvodu tráví večery dodnes. Valve mezitím pilně pracuje na Artifactu 2.0, přepracované verzi, kterou si už příští týden vyzkoušejí vybraní majitelé aktuální verze.
Mafia III sales
Milionová čísla prodejů Mafie III potvrzují sílu značky. Její vydavatel chystá 93 her
O popularitě série Mafia v České republice nemůže být pochyb, ale kdekdo by si mohl pomyslet, že náš národní klenot nemusí být za hranicemi vidět tolik, kolik by si zasloužil. Fakt, že se druhý díl dočkal remasteru a první dostane až překvapivě důsledný remake, ale napovídá pravý opak. Teď, když už známe i čísla prodejů Mafie III, není pochyb o tom, že pro vydavatele Take-Two jde o hýčkanou značku.
The Division 2
The Division 2 – naskočit do rozjeté onlineovky sám je překvapivě bezbolestné
The Division perfektně vystihuje Ubisoft. Parádní předváděčka (pamatujete na zavření dveří od auta?), lehce rozporuplné reakce při vydání a neustávající snaha hru vylepšovat několik let. Vývojáři z toho nakonec udělali velice solidní online akční RPG a dvojka měla na základech jedničky stavět. V posledních dnech jsem si vytvořil názor, zda se jí to povedlo, nebo ne.
Hrob je hrob
Jakou hru bychom si s sebou vzali do hrobu
Jakou hru byste si vzali do hrobu? Tedy, nemyslíme teď lehce nepříjemnou situaci, kdy vás někdo pohřbí zaživa, to byste asi na hraní neměli myšlenky. Místo toho optimisticky předpokládáme, že se po smrti objevíme na místě, kde strávíme nekonečně dlouhou dobu a kde bude počítač s jedinou nainstalovanou hrou. Která by to byla?
gta-online
Take-Two vydělává na mikrotransakcích víc než na čemkoliv jiném. Řádově desítky miliard ročně
Hovory s investory za určitá období fiskálního roku jsou výborným zdrojem zajímavých čísel a poznatků. Takový hovor nedávno uskutečnilo vydavatelství Take-Two a už z něj prosákly na povrch zajímavé informace jako 7 milionů prodaných kusů Mafie III a 93 titulů ve vývoji rozplánovaných na následujících pět let. Teď se přidává výše zisků tohoto molochu, informace o mikrotransakcích a čísla prodejů dalších her. Včetně druhé nejprodávanější hry na světě.

Videa

Gamesplay_poutáky_ahoj
Sledujte Fight Club #477 o návratu Mafie
Oznámením Mafia Trilogy se nám témata do dnešního Fight Clubu okamžitě vyřešila. Mafia je nesmírně zajímavá série, které pochopitelně vévodí legendární jednička (aspoň tedy pro české hráče). A zrovna na první díl si počkáme, ale až se dočkáme, dostaneme luxusní remake, který nejenže všechno předělává, on navíc i přidává. Lokace, scény, motorky a v neposlední řadě také nový český dabing.
Gamesplay_poutáky_ahoj
LongPlay Mafia II: Definitive Edition #1: Staří známí
Mafia II vyšla v roce 2010 i 2020, a je to právě její aktuální verze, respektive remaster známý jako Mafia II: Definitive Edition, do čeho se dnes vrhneme. Důležitost Mafie pro českou herní scénu snad netřeba připomínat a přišlo nám škoda ji „odbýt“ jen obyčejným GamesPlayem. Proto si k čerstvě vydané přeleštěné dvojce sedneme a nezvedneme se, dokud ji celou nedohrajeme!
Gamesplay_poutáky_ahoj
LongPlay Mount & Blade II: Bannerlord #7: Válka na dvou frontách
Ani jsme nečekali, že se to doopravdy stane, ale stalo se to. Sasanka se z lupiče, zbojníka, plundrovače a všeobecně nuzného grázlíka vypracoval až na hradního pána! Jen si teď Aleš s Vaškem musí svoje země ubránit, protože Impérium nespí. A baží po krvi synů stepi.
Gamesplay_poutáky_ahoj
LongPlay Mafia II: Definitive Edition #2: Technický rozbor s Jirkou ve 14:00
Velká LongPlayová jízda pokračuje. Zatímco minule jsme byli na samotném začátku, dnes v Mafia II: Definitive Edition pokročíme o kus dál a už na to budeme tři. K Patrikovi a Adamovi se totiž pro dnešní díl přidá Jirka. A není náhodou, že jsme si dnes přizvali zrovna jeho. Coby náš redakční hardwarový odborník nenechá na technickém stavu hry nit suchou.

Nejnovější články