Předělávka první Mafie dorazí v létě, mimo grafiky se změní i scénář
zdroj: 2k Games

Předělávka první Mafie dorazí v létě, mimo grafiky se změní i scénář

19. 5. 2020 18:02 | Novinky | autor: Šárka Tmějová |

Kdyby byla kultovní česká herní klasika člověk, letos by na konci srpna oslavila plnoletost. Skoro na den přesně 18 let od vydání se Mafia: The City of Lost Heaven dočká plnohodnotného remaku příběhu taxikáře Tommyho Angela, který se zaplete s mafiánskou rodinkou Dona Salieriho během 30. let minulého století.

V případě Mafia: Definitive Edition půjde o plnohodnotný remake, nikoliv remaster jako u dalších dvou dílů, které si můžete pořídit už teď. Na první Mafii si tak ještě počkáme, zato se ale vrátí kompletně předělaná s moderními vymoženostmi jako je třeba systém krytí, o kterém jsme si v roce 2002 mohli nechat jen zdát.

Mimo zbrusu nového enginu, na němž běží i Mafia 3, se menších úprav dočká i scénář. Mělo by přibýt několik úplně nových cutscén a herních misí v kulisách zvětšeného města Lost Heaven v Illinois. Vychutnat si budete moct meziválečnou architekturu i krásné veterány a vůbec poprvé také motorky. Zachované bude střídání dne a noci v závislosti na aktuální misi, nikoliv jako v pozdějších dílech, kdy čas plynul nezávisle na nich. Počítá se také s určitou formou ray tracingu, který je ale kvůli současné generaci konzolí řešený softwarově. Hra poběží ve 4K a s podporou HDR.

zdroj: 2k Games

V oficiální tiskové zprávě se píše, že remake bude tou Mafií, kterou si pamatujeme, ale bude ještě mnohem víc. S tím by se dalo polemizovat, vzhledem k tomu, že se na jeho vzniku nepodílí původní vývojářský tým, nýbrž jen částečně český Hangar 13 pod vedením amerického komiksového spisovatele a designéra Hadena Blackmana. Ten byl kupříkladu kreativním ředitelem při vývoji Star Wars: The Force Unleashed. Remake pak vyvíjely celkem čtyři pobočky Hangaru 13 v Praze, v Brně, britském Brightonu a kalifornském Novatu.

Konkrétně jeden z duchovních otců Mafie, Dan Vávra, se k předělávce na svém Facebooku vyjádřil takto:

Protože se na to všichni ptají tak to shrnu asi takto. O remaku Mafie vím pouze to, že se na něm pracovalo a že se tam...

Posted by Daniel Vavra on Wednesday, May 13, 2020

2K pro první Mafii znovu nahraje orchestrální soundtrack a také dabing. Osud toho českého je v této chvíli stále nejasný, kvůli změnám ve scénáři patrně nepůjde použít ten původní. Nejpravděpodobnější je tak v současné době varianta, že se bude znovu dabovat i v češtině, s většími či menšími obměnami v hereckém ansámblu kvůli úmrtím některých herců. Podle vyjádření české Cenegy budou informace ohledně lokalizace upřesněné v následujících týdnech, na oficiálních stránkách 2K byl český dabing potvrzen v seznamu jazyků, nikoliv ale jeho přesná podoba.

Mafia: Definitive Edition bude ke koupi buď samostatně, nebo jako součást trilogie s remasterovanou dvojkou a trojkou. Dorazí 28. srpna na PC, PlayStation 4 a Xbox One. Jako dárek za nákup remaku se vám v remasterech dalších dvou dílů odemkne Tommyho oblek a taxík. První záběry z hraní pak 2K Games ukáže na streamu PC Gaming Show, který proběhne 6. června.

Nejnovější články