Vyzkoušejte si prototyp české hry Velvetist inspirované první Mafií
zdroj: SiCzech Arts

Vyzkoušejte si prototyp české hry Velvetist inspirované první Mafií

13. 5. 2020 14:30 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Studio SiCzech Arts připravuje městskou akci Velvetist, která se neskrývaně hlásí k odkazu první Mafie. Vrátí vás do studené války do města okupovaného Sovětským svazem, ve kterém budete dělat bordel. Jezdit jako šílení, přejíždět lidi, střílet po všem, co se hýbe… Však to znáte. Plná hra je ještě daleko, ale ještě tento týden si můžete zadarmo vyzkoušet její prototyp.

Aktualizováno (18.5.2020 12:40): Hratelný prototyp české městské akce Velvetist můžete už od pátku zkoušet na Steamu (když si skrz Discord studia SiCzech Arts zažádáte o kód) a pokud stále váháte, mrkněte na oficiální launch trailer:

zdroj: SiCzech Arts

Původní zpráva (13.5.2020 14:30): Ve Velvetistovi budete mít k dispozici celé město a ve finále v něm absolvujete 15 příběhových misí v roli Luky Volleka, který zřejmě nebude příkladným vyznavačem autorit, mocností a zákonů. Vlastně se přidá k undergroundovému hnutí chystajícímu revoluci. Systém se přeci sám nesvrhne.

Tvůrci mezi hlavní prvky hry zařazují jízdu po městě s přestřelkami (bude možné střílet i z vozidel), které doplňují filmečky vyprávějící příběh. V misích na vás budou čekat jednoduché hádanky, budete někomu ujíždět, někoho jiného pronásledovat, vést dialogy s lidmi, které na své hrdinské cestě potkáte anebo třeba nosit bedny, což je další z mnoha inspirací v první Mafii.

zdroj: SiCzech Arts

Prototyp vás vpustí do dvou čtvrtí města a nabídne jen tu nejzákladnější hratelnost. Počítejte s tím, že finální podoba města bude mít bohatší architekturu a v ulicích budou jezdit vozy mnoha značek od Škody a GAZu přes Tatru, Fiat a Ladu až po Wartburg, a dokonce i Velorex.

Rovněž se počítá s jednostopými motorizovanými vozidly, která mají hrát velkou roli. Ale ještě větší roli hrají zbraně, které budou především z éry druhé světové války a i mezi nimi se najdou kousky české výroby.

A konečně našince jistě potěší přítomnost českého dabingu, jehož kvalita je v současné chvíli sice diskutabilní, ale pořád je potřeba mít na paměti, že jde skutečně jen o prototyp rozpracované hry. Sami si ho můžete vyzkoušet na Steamu už v pátek.

zdroj: SiCzech Arts

zdroj: SiCzech Arts

Nejnovější články