Česká městská akce Velvetist nabírá konkrétní tvar
zdroj: tisková zpráva

Česká městská akce Velvetist nabírá konkrétní tvar

8. 11. 2019 11:32 | Video | autor: Jan Slavík |

Komunistické GTAčko, sovětská Mafie, Driver s Trabantem... příměrů by se pro chystanou českou akci Velvetist dalo najít dost. Když vám hru Patrik před několika dny představoval, slíbil, že přineseme více informací, jakmile je vývojáři uvolní. A to se právě stalo.

Hra bude vyprávět příběh Luky Vollka a jeho parťáka Richarda, dvojky, co se protlouká životem v Sověty okupovaném městě ve druhé polovině dvacátého století. Jinak řečeno v komunistické Praze, akorát s přístavem – ale prý budou k nalezení i prvky z jiných měst. 

zdroj: Archiv

Prostředí by mělo nést značně orwellovský punc. Všudypřítomná propaganda drží město ve jhu, na povrchu vládne potěmkinovská úslužnost a spořádanost. Protagonista ale upadne v nemilost režimu, což ho postupně dotlačí na druhou stranu zákona.

Přichází do kontaktu s podsvětím a odbojáři, kteří zde, nejspíš, budou mít na rozdíl od těch v románu 1984 alespoň šanci. A vypadá to, že možná i na tu revoluci nakonec dojde, akorát to pravděpodobně nebude až tak vaše zásluha. Proto zřejmě ten „Sametář“ v názvu.

zdroj: Archiv

Herně by se mělo jednat o poměrně tradiční městskou akci, což znamená náklad ježdění, střílení, honiček, sledování a prý také rozhovorů a jednoduchých hádanek. Pánové ze studia SiCzech Arts slibují péči věnovanou dobrému nastavení tempa a klasické stavební kameny hratelnosti, z nichž hodlají postavit mise s rozmanitou náplní, aby se „hráč nikdy nenudil“.

Velvetist je zatím ve vývoji jen nějakých deset měsíců a je to samozřejmě znát, obzvlášť když na něm pracují pouze dva lidé. Předvedená videa tudíž pocházejí očividně z poměrně raného prototypu, který si mimochodem budete moci sami vyzkoušet za necelý měsíc na GDS2019 a později stáhnout z internetu. Prý by měl naznačit vizi, se kterou se tvůrci staví k vývoji.

Nejnovější články