X-Men: Destiny

X-Men: Destiny

Články

Silicon Knights vykradli Unreal Engine včetně poznámek kodérů

Soudní pře Epic Games a Silicon Knights je velmi blízko od konce. Táhne se už od roku 2007, kdy nejdřív Silicon Knights zažalovali Epic za to, že jim poskytli (tehdy nový) Unreal Engine 3 v nehotovém stavu a nemohli tedy kvůli tomu bez problémů a finančních ztrát dodělat RPG akci Too Human. Navíc ještě Epic obvinili z toho, že prý neoprávněně využívají peníze z licencí UE3 na vývoj Gears of War, namísto aby je použili pro dodělání enginu. Epic nelenil a ihned podal žalobu na Silicon Knights - údajně se měli dopustit porušení autorských práv, když jim ukradli fragmenty z kódu Unreal Engine 3 a použili je do enginu vlastního.

Deadpool a další hrdinové Marvelu zmizeli z digitálních krámů

Loňská (tohle slovo se teď bude používat hodně často) komiksová úchylárna Deadpool sice malinko kulhala co do hratelnosti, její totálně nevázané, hláškami proplněné meta podání marveláckého antihrdiny Deadpoola však fungovalo minimálně jako zajímavé vyprávění. Kdo by se o tom chtěl opožděně přesvědčit, má však smůlu – hra byla společně s dalšími tituly ze svého univerza odstraněna z digitální distribuce.

Vývojáři opouštějí mainstream a hledají ztracenou svobodu

Možná jsou ta čísla zarážející, ale to není důvod o nich nenapsat. Zvlášť pokud někdo tipuje, že herní vývojářství je povolání snů na celý život. Ono není. Budete nejspíš překvapeni, ale ve skutečnosti tohle zdánlivě spektakulární zaměstnání v průměru končívá po pěti letech aktivní kariéry. A pokud se před dvaceti lety výpovědi z firem počítaly ve stovkách, dnes odchází z herního průmyslu každý rok osm tisíc vývojářů. Osm tisíc! Právě o tom, že herní vývoj již dávno není obor snů, je dnešní článek.

Nejnovější trailer na X-Men: Destiny konečně boduje

Na rovinu se přiznám, že jsem do X-Men: Destiny doposud vkládal spíše naděje, které se odvíjely od reputace tvůrců a od konceptu (a předlohy), než od ukázek z trailerů, které byly rozpačité nebo mizerně tematicky zvolené. Nyní je to ale o něčem jiném. Ano, grafika není top, ale upřímně, o to tu nejde. Mnohem důležitější je pro cílovou skupinu zpracování světa, a to vypadá dobře.

X-Men: Destiny představují schopnosti mutantů

V comicsové akci s prvky RPG jménem X-Men: Destiny sice pořád slyšíme o možnosti volby, ale...

Velká páteční várka trailerů a videí

Během zuřícího Comic-Conu se objevuje jeden trailer za druhým, takže vám je opět představujeme v souhrnném článku – Prototype 2, Saints Row: The Third, Spider-Man Edge of Time, X-Men: Destiny, Star Wars: The Old Republic, Jagged Alliance: Back to Action a Call of Duty: Elite. Další videa si můžete prohlédnout v naší video sekci.
Hodnocení
GAMES.cz
4/10
Hodnocení Metacritic:
47/100
Datum recenze:
29. listopadu 2011
Recenze