World in Conflict

World in Conflict

Články

Ubisoft hráčům zdarma nadělí World in Conflict a Assassin’s Creed IV: Black Flag

Dnes jsme vás již informovali o záhadné štědrosti, která postihla Ubisoft před blížícími se Vánocemi. The Division se dočkala největšího bezplatného updatu své dvouleté historie, bude k vyzkoušení zdarma a k jejímu pořízení vám stačí jen třetina původní ceny. Ale Ubisoft nám chce dát víc. Mnohem víc. Úplně zdarma dva luxusní kousky – realtime strategii World in Conflict a pirátskou Assassin’s Creed IV: Black Flag.

Realtime strategie se mění v MOBA, jejich popularitu to ale nevrátilo

V dubnu vyšel další díl strategické série Dawn of War, tentokrát však jeho tradiční RTS formuli obohatily znatelné prvky MOBA (Multiplayer Online Battle Arena) her, žánru, do nějž patří i DotA 2 či League of Legends. Ještě pět let nazpět se zdálo, že MOBA je novým velkým strategickým trhákem. Dočkáme se však pro podobnost strategiím někdy MOBA verze Command and Conquer? Jedná se skutečně o nástupce RTS jako takového? Pohled na uplynulou pětiletou evoluci obou žánrů vyvolává pochyby.

Hry o studené válce bojují s námětem - když v nich pustíte atomovku, je konec

Jen málo událostí ovlivnilo popkulturu natolik jako studená válka. Už pro své čtyřicetileté trvání jde o trvalku, kterou potkáme i ve světě videoher na každém rohu. Pro svá pravidla aktivního vyhýbání se přímému střetu je však studená válka zároveň notorickým problémem pro herní designéry. Ztělesňuje totiž zhruba stejnou situaci, jako kdybyste v RPG dostali svou postavu na nejvyšší úroveň, ale přitom ty nejlepší skilly a perky nesměli použít. Jen několik her se pokusilo s tímto paradoxem poprat. Někdy zaměřením se na trampoty malého diktátora, který stál mimo hlavní mocnosti, skoro nikdy však nabídnutím stejných možností, jaké měli v druhé polovině 20. století vůdci Západu a Východu.

Hledání zatraceného času: zapomenutý World in Conflict

Čas od času se ve věčném chaosu herního byznysu objeví titul, který má ambice změnit vybraný žánr k nepoznání. A velmi často se tenhle titul záhy po svém vydání propadne do věčného zapomnění, obvykle i se svými talentovanými vývojáři. Takový je i případ fantastické strategie World in Conflict, která měla ambice i kvality, aby ke strategiím přetáhla hráče holdující střílečkám. O šest let později je však World in Conflict okrajovým dílkem a jeho duchovní otec vyvíjí laciné hry pro tablety. Co se tedy sakra stalo?

Nezávislý rozcestník: zábava pro moderní stratégy

Bourák Obama, Medvěděv a „Get To The Choppa!!!“ Arnold Schwarzenegger mají jasno: vsází na Revoluci Command & Conquer: Generals od TipaIvana. Arniemu by se ale nepochybně líbila i taktická akce Recruits, která si pro 21. herní století umně půjčuje od takových pecek jako Cannon Fodder a Commandos. Ano, dnešní rozcestník je strategický!

Bleskovky

  • 14. 7. 2020 - GOG poslal do akce francouzské hry. Od Dishonored přes Vampyr po A Plague Tale

Hodnocení
GAMES.cz
9/10
Hodnocení Metacritic:
89/100
Datum recenze:
20. září 2007
Recenze