Přes 90 her od Ubisoftu přišlo o online podporu – Asasíni, Far Cry, Rainbow Six i Splinter Cell
zdroj: Ubisoft

Přes 90 her od Ubisoftu přišlo o online podporu – Asasíni, Far Cry, Rainbow Six i Splinter Cell

26. 4. 2022 11:25 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Je naprosto běžné, že se starší hře bez aktivní komunity vypnou servery, ale hromadná a neohlášená čistka, s kterou teď přišel Ubisoft, se jen tak nevidí. Studio zničehonic utnulo onlinovou podporu více než 90 starším hrám.

V obsáhlém seznamu nechybí hry jako Anno Online, Assassin’s Creed z Eziovy éry, Driver: San Francisco, mnoho dílů série Just Dance, Rainbow Six Vegas včetně pokračování, čtveřice Splinter Cellů od Chaos Theory po Blacklist či World in Conflict.

Některým hrám byla ukončena online podpora jen na některých platformách (zejména konzolích předminulé generace jako PlayStation 3, Xbox 360 a Wii), jiným úplně všude, tedy i na počítačích. Dotčené hry stále půjde hrát offline.

Přijdete ale o multiplayer, novinkové zprávy ve hrách a hráčské statistiky, nebudete moct plnit výzvy v Ubisoft Connect a získávat s nimi spojené jednotky a odměny, a nakonec se rozlučte i s odemykatelným obsahem (ULC), jako jsou mapy a skiny. V posledním případě dokonce vyloženě přijdete o již odemčený obsah na počítačích, zatímco na konzolích vám zůstane do doby, než resetujete své uložené pozice.

Ubisoft se nikde nepochlubil, proč přistoupil k tak drtivému seškrtání online funkcí, a můžeme se tak jen domnívat, že to může mít souvislost se spekulovanými audity ve firmě vedoucími nejen k profitabilnější budoucnosti, ale i možnému prodeji společnosti.

Nejnovější články