WARHAMMER ONLINE

WARHAMMER ONLINE

Články

EA zavírá Mythic Entertainment, tvůrce Dark Age of Camelot a Warhammer Online

Studio Mythic Entertainment by si podle mnohých za zprznění legendárního Dungeon Keepera nezasloužilo nic pěkného, ale zrušení Mythicu určitě nikdo nepřál. Už jen kvůli výraznému odkazuv podobě her, který po sobě studio zanechalo. Bohužel však EA oficiálně potvrdila, že studio založené v roce 1995 skutečně zavírá.

Warhammer Online jako muzeum - prosba za vydání singleplayer verze mrtvé onlineovky

Každá hra je svým způsobem muzeum s mnoha sekcemi. V jedné najdete artefakty zbylé po graficích, v jiné můžete své krky natahovat nad exponáty ve vitrínách s prací kodérů a hned o místnost dále vás čeká interaktivní prezentace zvukařů. Člověk musí ale ke hře přistupovat specifickým způsobem, aby ji vnímal jako souhrnné dílo plné artefaktů něčí činnosti. Nesmí vnímat herní mechaniky, musí nechat zábavu za dveřmi a soustředit se na detaily. Musí se jen procházet a kroutit hlavou vlevo, vpravo a představovat si popisky: „Tuhle zbraň navrhoval John Doe. Povšimněte si nepatrného detailu na pažbě. Maličkatý křížek s letopočtem značí, že při výrobě tohoto modelu Johnovi zemřel otec.“

Je dobojováno: Warhammer Online v prosinci skončí

Kde jsou ty časy, kdy mi jistý kamarád horečnatě tvrdil, že Warhammer Online je "novým WoWkem". Jasně, ani World of Warcraft se v poslední době nedaří jako dřív, s Warhammerem je však nyní definitivní amen. Mythic totiž v dopise hráčům oznámil, že k 18. prosinci 2013 se hra odebere na onen svět.

Hry, které šly po krku World of Warcraft, ale neuspěly

Fantasy a MMORPG k sobě patří, o tom snad už dnes nikdo nepochybuje! Stylová propojenost magických světů s masivním online hraním navíc zcela evidentně vede nad jinými žánry, jako jsou sci-fi či akce ze současného světa. Trpaslíci, elfové, kouzelníci či zcela vymyšlené bytosti nás evidentně lákají mnohem víc, než postavy z daleké budoucnosti i obyčejné přítomnosti. Nebo prostě vývojáři sázejí na jistotu a nechtějí vymýšlet něco nového.

Drby z Mythicu: The Old Republic je dražší než Avatar a propadne

Poměrně zajímavá a až bulvární situace nastala kolem čerstvého blogu nazvaného „Why Warhammer Failed“ (Proč Warhammer selhal). Jeho autorem je údajně anonymní vývojář, který si říká EA Louse (Prevít z EA), a jelikož bude dle svých slov příští měsíc propuštěn, rozhodl se vyrovnat si s firmou účty. Předem je třeba poznamenat, že jde o text psaný velmi rozčileným člověkem, který si nebere servítky a hlavně není vůbec potvrzeno, zda je skutečně vývojářem v EA Mythic. Každopádně se však do Electronic Arts opírá se vší parádou:

Warhammer Online - návod 3.část

V posledním dílu se naučíme užitečná řemesla, přiblížíme si gildy, popíšeme ovládání, shrneme příkazy do chatu a nahlédneme do Knihy znalostí.
Hodnocení
GAMES.cz
9/10
Datum recenze:
24. září 2008
Recenze