Wargame: Red Dragon
Věková dostupnost

Wargame: Red Dragon

Články

Tvůrci Steel Division, studio Eugen Systems, čelí stávce zaměstnanců

Vašek vás minulou středu informoval o novém dodatku pro Steel Division: Normandy 44, který do hry přidává nové divize a kooperativní mise. Nemohl ale vědět, v jakých válečných podmínkách DLC Back to Hell vznikalo. V ten samý den totiž začala stávka 21 členů vývojářského týmu Eugen Systems, což je téměř polovina celkového počtu. A jak asi tušíte, nemají nic proti hře, na které pracují. Jde o odměnu za odvedenou práci, kterou jaksi nedostali.

Best of 2014: Nejlepší strategie

Kdyby psal Winston Churchill svůj slavný proslov v kontextu nejlepších strategií roku 2014, jistě by v něm zaznělo „Budeme s nimi bojovat na mořích a oceánech, ve vzduchu i ve vesmíru, na plážích i v bažinách, ve sněhu i na pouštích, na ulicích, v domech i v podivných zelených kalužích slizu. Budeme bojovat s lidmi, skřety, mimozemšťany, sami se sebou. A s tučňáky, budeme bojovat i s tučňáky.“ Válka prostě loni hrála ve strategiích prim, byť často ze zcela odlišných úhlů pohledu. Někde byla středobodem vaší činnosti, jinde výsledkem neúspěšné diplomacie. Odvrácenou tvář války jsme mohli vnímat jak na úrovni států, reálných či fiktivních, tak i z pozice běžných lidí, kteří se jen snaží přežít. Ve finále se po lítém boji objevila následující pětice skvělých strategií.

Rozšíření pro Wargame: Red Dragon přináší druhou Korejskou válku

Skvělá realtimová strategie s moderními armádami, Wargame přešla se svým dílem Red Dragon do východní Asie a nyní její spekulativní scénář dostává novou zápletku. V nejnovějším rozšíření, které dostanete zdarma vytváří autoři z Eugen Systems scénář, respektive kampaň, v níž se do sebe v roce 1992 pustily oba znepřátelené bloky v boji o Korejský poloostrov.

Asie v plamenech konvenční války – vychází Wargame: Red Dragon

Zítra možná z civilního života zmizí pár vašich známých, kteří mají zálibu v moderním válečnictví (nebo zmizíte přímo vy). Vychází totiž strategie Wargame: Red Dragon, v pořadí už třetí díl v sérii od Eugene System. A jak naznačuje trochu kýčovitý název, v aktuálním dilu se podíváme do východní Asie.
Hodnocení
GAMES.cz
8/10
Hodnocení Metacritic:
78/100
Datum recenze:
7. května 2014
Recenze