Tomb Raider: Definitive Edition

Tomb Raider: Definitive Edition

Články

Lara Croft se probojovala do Magiců! Dostane vlastní sadu karet

Legendární archeoložka jako commander.

Square Enix se chlubí prodeji posledního Tomb Raidera a láká na novou hru

Ve Square Enix se sice zprvu nemohli příliš chlubit prodeji poslední inkarnace neohrožené Lary Croft a dlouho byly prodeje hry pod čárou představující vytoužená očekávání, nakonec se však, zřejmě i díky zahájení prodeje Definitive Edition verze hry, Square Enix přeci jen mohou prodeji pochlubit bez pocitu, že ve skutečnosti není čím. Celkově se totiž nové Lary prodalo již více než 8,5 milionu kopií napříč všemi platformami a to už je solidní číslo.

LEVEL 239 je v prodeji: nabízí zdarma RPG strategii King Arthur II a rozhovor s tvůrcem Oculus Rift

Přelom roku byl pro fanoušky virtuální reality Oculus Rift bohatý na důležité a zajímavé zprávy. Firma obdržela investici na další rozvoj, na plný úvazek získala technologického mága Johna Carmacka a předestřela své ambiciózní plány ohledně vlastní distribuční platformy. A všechno tohle způsobila zavilá snaha dnes jedenadvacetiletého mladíka, který má šanci posunout herní byznys novým směrem.

Vylepšený Tomb Raider vychází příští týden, napovídá trailer

Tomb Raider je jednou z her, která se objeví na minulé i současné generaci konzolí. Jen v trochu jiné podobě, než třeba u Assassin’s Creed IV: Black Flag, FIFA 14 nebo Battlefield 4. Vývojáři ze studia Crystal Dynamics nám příští týden naservírují skoro rok starou hru, kterou ale nechali výrazně přežehlit. Dokonce Laře předělali obličej, aby působila víc next genově, než před rokem.

Deníček vám vysvětlí, v čem je staronová Lara nextgenová

Pokud jste to ještě nepostřehli, na Xbox One a PlayStation 4 vyjde Tomb Raider: Definitive Edition, což je původní Tomb Raider, ale přepracovaný do podoby, která využije většího potenciálu nových konzolí. Vývojářský deník, který najdete uvnitř článku, vám pak vysvětlí, v čem tyto změny spočívají.

Bleskovky

  • 27. 11. 2019 - Předplatitelé Google Stadia Pro se v prosinci dočkají dvou her zdarma - Tomb Raider: Definitive Edition a Farming Simulator 19.

  • 26. 8. 2015 - Členové Xbox Live Gold programu získají v září 2015 zdarma Xbox One tituly The Deer God a Tomb Raider: Definitive Edition. Majitelé X360 obdrží Battlestations: Pacific a Crysis 3.

Hodnocení
GAMES.cz
8/10
Hodnocení čtenářů:
100/100
Datum recenze:
5. února 2014
Recenze