Tokyo 42

Tokyo 42

Články

Best of 2017: nejpůsobivější audiovizuální styl

Nejsubjektivnější ze subjektivních. I tak by se dala nazvat kategorie pro nejpůsobivější audiovizuální styl. Každý z nás má jiné chutě a obzvláště letos jsme to rozhodování neměli jednoduché. Na jedné straně máte totiž špičkově vypadající velké hry, na straně druhé unikátní nezávislé hry a mezi tím několik neméně zajímavých středně velkých titulů. Přesto nám jeden titul učaroval způsobem, že jsme se prakticky jednohlasně shodli.

Tokyo 42 se rozrůstá o britské město a Takešiho hrad

Poměrně unikátní počin Tokyo 42 nabídl již před půl rokem krásně stylizovanou japonskou metropoli z ne zas tak vzdálené budoucnosti. Jana Slavíka bavily stealth pasáže, svoboda a atmosféra města, na druhou stranu mu dost nepříjemně zatápěla chaotická kamera, jak píše ve své recenzi. Teď, šest měsíců od vydání, je k dispozici první DLC s náloží výzev, doprovázené patchem se zásadními změnami.

Herní pořad Games TV objevuje netušené rozměry futuristického Tokia i abstraktního vesmíru

Tokyo 42 si v naší recenzi vysloužila sedmičku, ale na její překrásný svět si stojí za to posvítit i prostřednictvím videa. Lukáše navíc izometrická akce inspirovala k ohlédnutí za jednou ze svých nejoblíbenějších her vůbec. O jakou hru jde? Pokud tipujete Starseed Pilgrim, jste na správné adrese.

Multiplayeru v kyberpunkové Tokyo 42 vládnou špehovací kočky

Jedna z her, na kterou se opravdu těším, je kyberpunková óda na Syndicate jménem Tokyo 42. Unikátně vyhlížející mix akce a stealthu vypadá díky natáčení mapy nápaditě a když k tomu připočtu sandboxový koncept, kdy můžete mise řešit širokým množstvím způsobů. Netušil jsem ale, jak v tomto konceptu může fungovat multiplayerový mód a přesně to objasňuje nové video.

Syndicatem inspirovaná akce Tokyo 42 vyjde koncem května

Nový trailer na Tokyo 42, který zároveň odhaluje datum vydání, je dlouhý 4,2 vteřiny. Tedy, s okolní omáčkou se natáhne na něco málo pod půl minuty, ale i tak jde o obdivuhodnou poctu stručnosti. A já se vývojáři inspiruji. PC & Xbox One: 31. května. PS4: půlka července.

Fight Club #307: Sépiové studio

Už je to taková tradice. Poslední Fight Club v roce rekapitulujeme (viz FC #306), první Fight Club v roce řešíme osobní vyhlídky a očekávání od roku právě započatého. A přesně tomu jsme se věnovali ve Fight Clubu #307, ve kterém se dozvíte o očekávaných hrách od Pavla, Aleše, Vaška a Petra.

Bleskovky

  • 14. 3. 2018 - Twitch nabídne předplatitelům služby Twitch Prime každý měsíc nadílku her. V březnu obdrží Superhot, Oxenfree, Shadow Tactics, Tales from Candlekeep a Mr. Shifty. V dubnu Tales from the Borderlands, SteamWorld Dig 2, Kingsway, Tokyo 42 a Dubwars.

Hodnocení
GAMES.cz
7/10
Hodnocení Metacritic:
70/100
Datum recenze:
31. května 2017
Recenze