Thronebreaker: The Witcher Tales
Věková dostupnost

Thronebreaker: The Witcher Tales

Články

Po Zaklínači 3 našel na Switch cestu i Thronebreaker

Singleplayerové RPG s karetními souboji Thronebreaker: The Witcher Tales o tažení šlechetné královny Meve proti černým psům z Nilfgaardu si u nás před dvěma lety vysloužilo titul RPG roku 2018. Mohlo by se zdát, že tehdy se za vládkyní jednoho ze Severních království zavřely nadobro dveře, ale není tomu tak. Kde se vzal, tu se vzal, Thronebreaker včera vyšel na Switchi.

Na evropském udílení cen CEEGA bodovali Češi i Slováci

CEEGA, neboli Central & Eastern European Game Awards, neboli ceny her z regionů střední a východní Evropy, znají své vítěze. Ti byli oznámeni v pátek v polské Poznani v rámci konference herního průmyslu a ať už jste Češi, nebo Slováci, můžete se radovat. Každý z těchto států si odnáší nějaká prvenství.

Královna Meve z Thronebreakeru se vůbec nepodobá své knižní předloze

Thronebreaker: The Witcher Tales se opravdu povedl a odnesl si od nás ocenění za nejlepší RPG loňského roku, i když se jedná „jenom“ o kartičky. K našemu nadšení výraznou měrou přispělo i povedené zpracování zaklínačského světa a návštěva tak neotřelých míst, jako je trpasličí říše Mahakam. Ale jakožto velký fanoušek originálu mám ke hře jednu výhradu. Její hlavní hrdinka, královna Meve, je úplně jiná postava než její literární inspirace.

Bleskovky

  • 10. 2. 10:15 - V únorovém Humble Choice naleznete kromě jiného i výtečné RPG

  • 9. 7. 2020 - Karetní RPG Thronebreaker vyšlo na iOS

  • 11. 6. 2020 - No Man’s Sky, Battletech a další. V červnu máte hodně důvodů zaplatit si Xbox Game Pass

Hodnocení
GAMES.cz
9/10
Datum recenze:
19. října 2018
Recenze