Thronebreaker: The Witcher Tales
Věková dostupnost

Thronebreaker: The Witcher Tales

Články

Po Zaklínači 3 našel na Switch cestu i Thronebreaker

Singleplayerové RPG s karetními souboji Thronebreaker: The Witcher Tales o tažení šlechetné královny Meve proti černým psům z Nilfgaardu si u nás před dvěma lety vysloužilo titul RPG roku 2018. Mohlo by se zdát, že tehdy se za vládkyní jednoho ze Severních království zavřely nadobro dveře, ale není tomu tak. Kde se vzal, tu se vzal, Thronebreaker včera vyšel na Switchi.

Na evropském udílení cen CEEGA bodovali Češi i Slováci

CEEGA, neboli Central & Eastern European Game Awards, neboli ceny her z regionů střední a východní Evropy, znají své vítěze. Ti byli oznámeni v pátek v polské Poznani v rámci konference herního průmyslu a ať už jste Češi, nebo Slováci, můžete se radovat. Každý z těchto států si odnáší nějaká prvenství.

Královna Meve z Thronebreakeru se vůbec nepodobá své knižní předloze

Thronebreaker: The Witcher Tales se opravdu povedl a odnesl si od nás ocenění za nejlepší RPG loňského roku, i když se jedná „jenom“ o kartičky. K našemu nadšení výraznou měrou přispělo i povedené zpracování zaklínačského světa a návštěva tak neotřelých míst, jako je trpasličí říše Mahakam. Ale jakožto velký fanoušek originálu mám ke hře jednu výhradu. Její hlavní hrdinka, královna Meve, je úplně jiná postava než její literární inspirace.

Best of 2018: Nejlepší RPG

RPGčka při vyhlašování her roku tradičně patří k těm nejsledovanějším kategoriím, protože jak kdysi řekl Dan Vávra, je to v podstatě královská disciplína vývoje počítačových her. A shodou okolností je letošek právě rokem, kdy tvůrce Mafie vydal svou novou hru. Malý spoiler: v našem vyhlášení chybět nebude. Níže se dozvíte, které tituly se vyšplhaly na stupně vítězů.

Zimní slevy na GOG lákají na remastery BioShocků i čerstvý Thronebreaker

Nebyly by to Vánoce, kdyby se na nás výhodné nabídky nevalily ze všech stran. Pokud na poslední chvíli sháníte herní dárky pod stromeček pro blízké anebo klidně i pro sebe, nezapomeňte zkontrolovat nadílku na GOG. Remaster prvního a druhého BioShocku bez DRM pořídíte za čtvrtinu a do alespoň drobné slevy se přes svátky dostane přes 1 900 her, takže je nezapomeňte občas zkontrolovat.

Bleskovky

  • 9. 7. 2020 - Karetní RPG Thronebreaker vyšlo na iOS

  • 11. 6. 2020 - No Man’s Sky, Battletech a další. V červnu máte hodně důvodů zaplatit si Xbox Game Pass

Hodnocení
GAMES.cz
9/10
Datum recenze:
19. října 2018
Recenze