Podpora Gwentu se blíží svému konci. V příštím roce vyjdou poslední nové karty
zdroj: Foto: Gwent

Podpora Gwentu se blíží svému konci. V příštím roce vyjdou poslední nové karty

7. 12. 2022 10:13 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Studio CD Projekt RED přichází s velmi smutnou zprávou pro všechny aktivní hráče kompetitivní karetní hry Gwent, která se před pěti lety zrodila ze sedm let staré karetní hry obsažené přímo ve hře Zaklínač 3: Divoký hon.

Tvůrci během streamu o budoucnosti hry prozradili, že po roce 2023 ji už nečekají žádné nové karty. V tuto chvíli je v plánu v roce 2023 vydat celkem 72 nových karet napříč třemi rozšířeními a tím bude tato podpora hry nadobro ukončená.

Od roku 2024 přejde Gwent na model sezón, které budou hráče odměňovat za kreativní tvorbu balíčků. U projektu zůstane jen malá část vývojářů, zatímco ostatní se přesunou k jiným projektům, kterých má studio momentálně ve vývoji opravdu hodně včetně nového Zaklínače v Unreal Enginu 5 či remaku prvního Zaklínače.

Tvůrci se zároveň rozhodli pro poměrně neobvyklý krok a od roku 2024 svěří další vývoj Gwentu do rukou jeho komunity. Project Gwentfinity dá běžným hráčům do rukou nástroje nejen pro tvorbu postupu sezónami, ale i právo volby pro usměrňování mety, tedy možnost balancovat přesílené nebo oslabené karty.

„Je to velmi netradiční řešení, ale zároveň jsem přesvědčený, že je to správná cesta. Chceme vám, komunitě Gwentu, dát ty správné nástroje a možnosti, jak řídit změny vyváženosti hry do budoucna,“ prozradil šéf hry Vladimir Tortsov.

Gwent si za svou existenci vybudoval početnou základnu hráčů a dal vzniknout dvěma dalším, čistě singleplayerovým hrám využívajícím jím inspirované karetní souboje – příběhové adventuře Thronebreaker: The Witcher Tales a letošnímu deckbuildingovému roguelike Gwent: Rogue Mage.

Nejnovější články