Máte námět či připomínku? Napište nám
Gwent: The Witcher Card Game
Věková dostupnost

Gwent: The Witcher Card Game

Články

Naši Davidové a Goliášové: Malé hry, které byly lepší než giganti

Jednotlivým žánrům herního průmyslu vládnou železnou pěstí těžko porazitelní obři. Když se řekne týmová střílečka, hned vás asi napadne Overwatch nebo CS:GO. Když se řekne battle royale, vytane vám na mysli nejspíš Fortnite. Kartičky: Hearthstone. Fotbal: FIFA. A tak dále. Nám se ale občas líbí menší, méně úspěšné projekty, o kterých se zas tolik nemluví. Pokud vás zajímá, kteří mrňousové podle názoru naší redakce prostřelili obrovi lebku prakem, čtěte dál.

Znovuoživený Gwent zamíří v březnu i na Android

Zaklínačská karetní hra Gwent: The Witcher Card Game chytá druhý dech. Poté, co ji v kolébce CD Projekt takřka udusil, se totiž začíná opět rozjíždět. Mizerný marketing, špatně provedená předělávka Homecoming a zmatky kolem Thronebreakeru tuhle skvělou karetku srazily na kolena, ale vydání na iOS a samozřejmě zájem o seriál Zaklínač vlily hře do žil spoustu nových hráčů a 24. března se k nim přidá nemalá skupinka majitelů mobilů s Androidem.

GamesPlay – hrajeme Gwent během sezóny vlka

Kartičkové hry se neustále mění, aby zvládly své hráče bavit měsíce a roky, což je také případ zaklínačské karetní hry Gwent. Nejen díky seriálu od Netflixu se momentálně těší přízni hráčů, CD Projekt RED se o ni svědomitě stará a naděluje nové jednotky i další obsah. Po poslední expanzi s obchodníky z Ofieru se samozřejmě změnila i meta. Na různé způsoby, jak lze momentálně hrát (a vyhrávat) se podíváme s redakčními experty Alešem a Šárkou.

Karetní Gwent dostává přídavek s obchodníky z Ofieru, na konzolích ale končí

Osamostatněnému Gwentu se na jednu stranu daří – po Novigradu, Radovidovi a upírské invazi se raduje ze čtvrtého přídavku s názvem Merchants of Ofir s více než 70 novými kartičkami. Této expanze se ale dočká pouze verze pro počítače a zařízení s iOS. Na konzolích totiž karetní hra ze světa Zaklínače včera definitivně uzavřela své servery. Svůj postup si po omezený čas mohou hráči z PS4 a Xboxu One převést na účet na GOGu.

Zaklínačský Gwent míří na iOS, nové rozšíření se zaměří na Redanii

Karetní Gwent si od minihry ve třetím Zaklínači ušel poměrně dlouhou cestu – dva roky v betě, rozštěpení na dvě samostatné hry i dvojice větších dodatků o upírech a Novigradu. Třetí přídavek se zaměří na jeden z regionů Severních království, Redanii, i s jejím krutovládcem a nepřítelem všech čarodějek, Radovidem. K tomu Gwent vyjde i tam, kde by ho spousta hráčů viděla nejraději. Na mobilech.

Gwent vyráží do Novigradu, bude tam vraždit, loupit a pálit

Předešlé rozšíření zaklínačské karetní hry Gwent zamířilo mezi strašidelné upíry. To nové, i když o dost míň hororové a nadpřirozené, představuje ještě více opovrženíhodnou společnost – podsvětí svobodného města Novigradu. To je plné vrahů, gangsterů a náboženských fanatiků a za měšec zlaťáků si tam můžete koupit cokoliv, čehož využívá zbrusu nová frakce.

Bleskovky

  • 3. 9. 2018 - CD Projekt rozebírá plánované změny v Gwentu v osmiminutovém videu.

  • 22. 7. 2016 - CD Projekt by rád umožnil majitelům PS4 a Xbox One verze Gwent: The Witcher Card Game společné hraní.

Hodnocení Metacritic:
80/100