Na remake Zaklínače si budeme muset počkat, vyjde nejdřív po Zaklínači 4
zdroj: CD Projekt RED

Na remake Zaklínače si budeme muset počkat, vyjde nejdřív po Zaklínači 4

2. 12. 2022 12:00 | Novinky | autor: Alžběta Trojanová |

V říjnu CD Projekt oznámil, že chystá kompletní remake prvního Zaklínače, což nám udělalo velkou radost. Jak se ale zdá, nějaký pátek si na tuhle hru ještě počkáme. Podle všeho remake vyjde až po uvedení projektu Polaris, což je kódové označení pro Zaklínače 4. CD Projekt to oznámil v rámci pravidelných otázek a odpovědí svým investorům.

„Remake Zaklínače vyjde až po Polarisu, což je důsledek toho, jak o tomto projektu přemýšlíme. Myslíme si, že remake bude z velké části založen na technologiích z Polarisu. Bude tedy vyvíjen částečně souběžně s Polarisem, ale jakmile Polaris vydáme a bude vše pro Polaris ve finální podobě, můžeme částečně vytvořit remake,“ řekl generální ředitel CD Projektu Adam Kiciński.

witcher 4 zdroj: Foto: CD Projekt

Polaris byl oznámený letos v březnu, moc toho o něm ale nevíme. Zajímavá je ovšem informace, že CD Projekt opouští svůj domácí RED Engine a přechází na Unreal Engine 5. Dá se tedy předpokládat, že remake bude vyvíjený také v Unreal Enginu.

Polaris by pak měl být začátkem zcela nové zaklínačské trilogie, zatím není známo žádné datum vydání. CD Projekt ve své poslední finanční zprávě oznámil, že na Zaklínači 4 v současné době pracuje méně než čtvrtina jeho vývojářů. Většina zdrojů studia se věnuje vývoji Cyberpunku 2077, resp. nadcházejícímu rozšíření Phantom Liberty. Letos v říjnu pak polská firma uvedla, že plánuje kompletní vydání nové trilogie do šesti let po vydání Polarisu. Naplánované to má CD Projekt rozhodně hezky. Otázka samozřejmě je, jak moc se jim povede tyhle plány naplnit.

Nejnovější články