Thief II: The Metal Age
Věková dostupnost

Thief II: The Metal Age

Články

GamesPlay: hrajeme stealth akci Thief II

„Dobré víno zraje s věkem,“ říká se. A v případě série Thief to platí. Druhý díl vychytal nedostatky, už tak geniální, jedničky a nabídl perfektně vybalancovanou stealth hratelnost, kterou si v dnešním gamesplayi předvedeme.

Stáhnetě si dva mody, které vylepšují Thief 2 a Thief 3

Nový Thief sice nebyl vyloženě zklamáním, očekáváním skalních fandů původní série však dostál jen stěží. Zatímco vývojáři to samozřejmě plánují dohnat v zatím neoznámeném ale zřejmě chystaném pokračování, hráči preferující původní klasiku si ji nově mohou doplnit v HD verzi. Nově totiž vyšel HD mod pro Thiefa 2, a už od března je možné rovněž okusit Thief 3 Gold verzi, která hru podstatně upravuje. 

Tvůrci vysvětlují změnu Garrettova hlasu v nové Thief hře

Dokud člověk nedýchá a nežije s herní sérií od jejího počátku, nemá často žádnou šanci pochopit proč oddaní fanoušci tak lpí na něčem, co zvenku připomíná ne zas tak podstatný detail. Konkrétně tím myslím změnu na postu dabéra postavy zloděje Garretta z chystané Thief (4) hry, která v rámci komunity vyvolala nemalý poplach, poprask a všeobecné pozdvižení. Garrett v prvním traileru na hru nehovoří hlasem svého dlouhodobého dabéra Stephena Russella a Steven Gallagher a Jean-Christophe Verbert z Eidosu se v komunitním Q&A pokusili fanouškům vysvětlit proč.

Doug Church, jeden z otců Thiefa pracuje pro Valve

Americký herní designér Doug Church má za sebou účast (často ve vedoucí roli) na hrách jako Ultima Underworld, System Shock, Thief: The Dark Project nebo Deus Ex: Invisible War.

Fanouškovská multiplayer beta Thief II ve zkušebním provozu

Některým nadšencům můžeme jen uznale zatleskat, případně lehce nechápavě zavrtět hlavou.
Hodnocení
GAMES.cz
?/10
Hodnocení Metacritic:
87/100
Datum recenze:
22. května 2000
Recenze