Thief: Deadly Shadows
Věková dostupnost

Thief: Deadly Shadows

Články

Warren Spector a jiní navrátilci: lze odejít a zase se úspěšně vrátit k vývoji her?

Těžko rozporovat, že s únorovým návratem Warrena Spectora zpět k hernímu vývoji – nota bene k vývoji System Shock 3 a duchovního pokračování Ultima Underworld – se svět stal zase o něco krásnějším místem. Spector, svého času populární vývojář podepsaný pod hrami jako Ultima Underworld, System Shock, Thief nebo Deus Ex, sice v posledních letech neplatil zrovna za reklamu na úspěch, hříchy minulosti už ale každý evidentně zapomněl. Jenže s navrátilci, kteří chtěli z vlaku herního byznysu vyskočit, a pak si to rozmysleli, je to těžké – v případě celé řady comebacků se totiž nakonec ukázalo, že nápady respektovaných vývojářů už nemají tu sílu, jakou měly kdysi. 

Stáhnetě si dva mody, které vylepšují Thief 2 a Thief 3

Nový Thief sice nebyl vyloženě zklamáním, očekáváním skalních fandů původní série však dostál jen stěží. Zatímco vývojáři to samozřejmě plánují dohnat v zatím neoznámeném ale zřejmě chystaném pokračování, hráči preferující původní klasiku si ji nově mohou doplnit v HD verzi. Nově totiž vyšel HD mod pro Thiefa 2, a už od března je možné rovněž okusit Thief 3 Gold verzi, která hru podstatně upravuje. 

Tvůrci vysvětlují změnu Garrettova hlasu v nové Thief hře

Dokud člověk nedýchá a nežije s herní sérií od jejího počátku, nemá často žádnou šanci pochopit proč oddaní fanoušci tak lpí na něčem, co zvenku připomíná ne zas tak podstatný detail. Konkrétně tím myslím změnu na postu dabéra postavy zloděje Garretta z chystané Thief (4) hry, která v rámci komunity vyvolala nemalý poplach, poprask a všeobecné pozdvižení. Garrett v prvním traileru na hru nehovoří hlasem svého dlouhodobého dabéra Stephena Russella a Steven Gallagher a Jean-Christophe Verbert z Eidosu se v komunitním Q&A pokusili fanouškům vysvětlit proč.

Umělá inteligence ve hrách #2: s AI je to peklo, bez ní ale také

V prvním díle seriálu o AI ve hrách se Dan Vávra zabýval základními úkoly umělé inteligence a důvody, proč moderní střílečky AI odsouvají na druhou kolej na úkor skriptů. Poďjme se podívat, čím se zabývá v díle druhém:

Doug Church, jeden z otců Thiefa pracuje pro Valve

Americký herní designér Doug Church má za sebou účast (často ve vedoucí roli) na hrách jako Ultima Underworld, System Shock, Thief: The Dark Project nebo Deus Ex: Invisible War.

Thief: Deadly Shadows - tipy

Třetí Thief se povedl daleko nad očekávání, ale chvílemi dovede být hrou komplikovanou a nepředvídatelnou. Tyto tipy by vám měly pomoci jak v obecných otázkách ohledně Deadly Shadows, tak u zakysových míst.
Hodnocení
GAMES.cz
9/10
Hodnocení Metacritic:
85/100
Datum recenze:
1. června 2004
Recenze