Thea: The Awakening

Thea: The Awakening

Články

Slovanskou strategii Thea: The Awakening začnou v novém rozšíření plenit obři

Strategie Thea: The Awakening od nezávislého polského týmu MuHa Games překvapila propracovanou hratelností kombinující několik žánrových prvků a také neokoukaným prostředím slovanské mytologie (viz naší recenzi). Dosavadní a také možné budoucí hráče pak potěší, že po pěti měsících práce tvůrčí tým vydal zdarma (!) nové DLC s názvem Return of the Giants, které do hry přidává novou hrozbu v podobě obrů a také Event Editor, který hráčům umožní vytvářet vlastní scénáře a mise.

Best of 2015: Nejlepší strategie

Byly časy, kdy si pod pojmem strategie skoro každý představil realtime strategii, ale ty už jsou dávno pryč. Zatímco klasické RTS spíše živoří na okraji, zažívají strategie jako žánr období dynamických změn, kdy tvůrci experimentují s formou i obsahem. Dobrým příkladem je pětice strategických her, které nás loni oslovily nejvíce.

Thea: The Awakening nabízí slovanskou mytologií obalený mix tahovky, RPG a karetní hry

Na Steamu vyšel pár dní nazpátek mix tahové a karetní strategie s RPG prvky Thea: The Awakening od studia MuHa Games, který by pro zdejší hráče mohl být zajímavý i tím, že zpracovává slovanskou mytologii. A soudě dle hodnocení hráčů na Steamu je tento žánrový a tematický mišmaš navíc povedený, což si ale ověříme sami a dáme vám vědět v recenzi. Pojďme se ale na svět Thea podívat blíže.
Hodnocení
GAMES.cz
8/10
Hodnocení Metacritic:
73/100
Datum recenze:
16. prosince 2015
Recenze