Thea: The Awakening nabízí slovanskou mytologií obalený mix tahovky, RPG a karetní hry
zdroj: tisková zpráva

Thea: The Awakening nabízí slovanskou mytologií obalený mix tahovky, RPG a karetní hry

26. 11. 2015 10:44 | Novinky | autor: Honza Konfršt |

Na Steamu vyšel pár dní nazpátek mix tahové a karetní strategie s RPG prvky Thea: The Awakening od studia MuHa Games, který by pro zdejší hráče mohl být zajímavý i tím, že zpracovává slovanskou mytologii. A soudě dle hodnocení hráčů na Steamu je tento žánrový a tematický mišmaš navíc povedený, což si ale ověříme sami a dáme vám vědět v recenzi. Pojďme se ale na svět Thea podívat blíže.

Hra svým stylem připomíná vzdáleně sérii Heroes, nečekejte však, že se ujmete zkušených a svalnatých hrdinů - zachránci světa jsou zbídačení a ujímají se světa po apokalyptické události a odchodu moci zvané jednoduše The Darkness. Po staletí totiž nevyšlo slunce, a když už se konečně objevilo nad obzorem, stali se přeživší stali svědky toho, co zbylo ze staletí trvající zkázy.

Jedinci vylézající z děr však nejsou jedinými obyvateli nového světa - na povrch také putuje řada mýtických bytostí. Není tak kdovíjakou vzácností potkat Ježibaby, Strigy a další bytosti ze slovanské mytologie, a jak už to tak bývá, ne všechny jsou ztělesněním dobra - některým lidské maso zkrátka chutná. Logicky je tedy potřeba někoho, kdo se pokusí dát všemu nějaký pořádek a lidí se zastane.

zdroj: Archiv

Hráč se tak ujímá role boha (jednoho z osmi, přičemž každý má jiné schopnosti) - patrona drobné skupinky přeživších a jeho cílem je v každé nové hře záchrana lidstva, samozřejmě. Prostředků k tomu má hráč k dispozici přehršel - od soubojů přes průzkum světa až po správu osad a surovin nutných pro další budování i přežití společnosti.

Protože je Thea do jisté míry i roguelike hra, slibují tvůrců jedinečný průchod hrou při každém novém startu - svět bude procedurálně generovaný se stovkami dynamicky vytvářených událostí a s tisícovkami herních předmětů. Generovaný obsah se navíc týká i potvor samotných - každé setkání by mělo být unikátní tím, že každá ze znepřátelených bytostí má jedinečné statistiky, a tak není jedna hra jako druhá.

Rovněž přístupů k hraní je několik - můžete se opevnit v základně a doufat v lepší zítřky, stejně tak lze ale vyslat nohsledy na průzkum a doufat, že nepotkají nikoho sobě rovného nebo silnějšího. Hratelnost tvoří pohyb po strategické mapě, rozdělené na šestiúhelníky, a ze soubojů. Pohyb světem je klasicky tahový a v bojích přichází na řadu element karetní hry. Vzhledem k nabízené míře jiných diplomatických prostředků (mezi kterými nechybí ani politicky motivovaná vražda) však na boj nemusí vůbec dojít.

Když k tomu všemu přidáme ještě hru ovlivňující cyklus dne a noci, kdy ve dne jsou čilejší lidé a v noci naopak bestie, potažmo vývoj vašich lidí, působí Thea nesmírně zajímavě. Brzy vám řekneme, jestli to je pravda, a ne pouze zdání, které klame.

Nejnovější články