The Swindle

The Swindle

Články

Lednové várce her pro PS Plus dominuje Day of the Tentacle a This War of Mine

Předplatitelé služby PlayStation Plus budou mít v lednu k dispozici pestrý výběr her zdarma. Tradiční nabídka her v rámci předplatného se i pro tentokrát vyhne obrovským tříáčkovým titulům, ale zase nabídne ověřené a povedené kousky včetně Day of the Tentacle Remastered a This War of Mine: The Little Ones.

V plošinovce The Swindle přichází banda steampunkových hackerů

Skoro pětiletá anabáze vývoje The Swindle (skoro) končí. Dan Marshall konečně vydává svou kdysi zrušenou hru a pokud máte rádi rogue-like hry s příměsí RPG prvků a štědrou dávkou steampunku, nejspíše vás bude zajímat. V roli šéfa lupičského syndikátu si na jednotlivé zlodějské akce najímáte parního hackera (to je ten, kterému z gadgetů vychází pára a za standardní prostředí považuje viktoriánskou Anglii), jehož pak v misích ovládáte a mezi misemi vybavujete.

Steampunková stealth akce Swindle má být 2D mixem Spelunky a Deus Ex

The Swindle je na první pohled zajímavá hra svou stylizací, která kombinuje vzhled steampunku (prostředí) a kyberpunku (gadgety). Je zajímavá i na pohled druhý, protože kombinuje prvky akce, stealthu, RPG a rogue-like. A konečně je zajímavá i na třetí pohled, protože je ve vývoji už od roku 2011 a loni ji tvůrci ze studia Size Five Games stihli nejenom zrušit, ale i následně oživit v upravené podobě. Hra už tedy není kombinací Sonica a Deus Ex, jak ji tvůrci sami charakterizovali dříve. Teď už prý jde o kombinaci her Spelunky a Deus Ex. A jestli nekecají, to se uvidí už brzy, protože The Swindle vyjde pro PC a zřejmě i PS3, PS4, PSVita, Xbox One a WiiU už 28. července.

Steampunková hackeřina The Swindle žije a vyjde příští rok

O kombinaci plošinovky, akce a hackerského stealthu s názvem The Swindle jsme psali poprvé v roce 2011 a málem i naposledy. Tvůrce Dan Marshall totiž v mezičase The Swindle zrušil. Nedalo mu to však a projekt zase oživil s tím, že ho dotáhne do konce v překopané podobě a s novými nápady. Je to dobrá zpráva, protože The Swindle hodně připomíná Mark of the Ninja, přičemž steampunkové zasazení hry v kombinaci s hackerskou zápletkou z ní dělá potenciálně zábavný titul.

Steampunkovým hackerem v plošinovce The Swindle

Nezávislí vývojáři pracující pod hlavičkou Size Five Games (dříve Zombie Cow Studios) oznámili svoji novou hru. Jmenovat se bude The Swindle a podle slov tvůrce Dana Marshalla půjde o „steampunkovou kyberkriminální hopsačku“. Co si pod tím představit? „Znamená to nabourat se do něčího bankovního účtu pomocí psacího stroje poháněné párou,“ vysvětlil Marshall. Přeloženo do srozumitelného jazyka lze říci, že půjde o jakousi plošinovku, ve které bude hráč pronikat do různorodých institucí a loupit jako o život. Podle Marshalla půjde o mix Deus Ex a Sonic The Hedgehog, což zní minimálně zajímavě.

Bleskovky

  • 31. 7. 2015 - Xbox One verze The Swindle nabírá na poslední chvíli zpoždění, vyjít má do dvou týdnů.

Hodnocení
GAMES.cz
8/10
Hodnocení Metacritic:
70/100
Datum recenze:
16. srpna 2015
Recenze