zavřít

Lednové várce her pro PS Plus dominuje Day of the Tentacle a This War of Mine

PlayStation 4 Windows PlayStation 3 MAC VITA Wii U Xbox One Linux

- Preview autor: Adam Homola Komentáře: 0

Předplatitelé služby PlayStation Plus budou mít v lednu k dispozici pestrý výběr her zdarma. Tradiční nabídka her v rámci předplatného se i pro tentokrát vyhne obrovským tříáčkovým titulům, ale zase nabídne ověřené a povedené kousky včetně Day of the Tentacle Remastered a This War of Mine: The Little Ones.

Remaster oldschool adventury Day of the Tentacle by neměl chybět ve virtuální knihovně žádného fanouška žánru, ale poslouží dobře i nováčkům. Původní hra sice vyšla v roce 1993, ale zase tolik nezestárla. Remaster ji navíc přeleštil tak, že si z recenze na Games odnesla skvělou devítku, a stojí tak za zahrání i dnes. Hra navíc podporuje Cross Buy i pro PS Vita, takže můžete hrát i na handheldu, pokud ho máte.

Z úplně jiného soudku je This War of Mine: The Little Ones, depresivní „simulátor“ přežívání civilistů ve válkou zničeném a zmítaném městě. Na rozdíl od Day of the Tentacle je This War of Mines extrémně vážná a řeší téma, které je v kontextu her stále poměrně netradiční. Zatímco původní hra si odnesla z recenze osmičku, dodatek The Little Ones už vyfasoval šestku.

Obě hry budou v lednu dostupné pro PS4, ale pokud jste se ke koupi konzole současné generace stále nerozhoupali, a hrajete pořád na PlayStation 3, dostanete také dva kousky. Tím prvním je arkádová závodní akce Blazerush, u níž si můžete vzpomenout na staré Micro Machines, a která má na Metacritic hodnocení 70 bodů.

Druhým kouskem pro PS3 je povedená stealth plošinovka The Swindle – ta si v recenzi na Games vysloužila osmičku. The Swindle podporuje Cross Buy pro PS4 a PS Vita. Na Vitě si pak budete moct zahrát puzzle arkádu typu „spoj tři“ Azkend 2 a bojovou adventuru Titan Souls, které dal Ondřej Švára sedmičku.

Tagy: Indie simulace akční adventura steampunk dlc válečná pixel art

Zdroje: PlayStation Blog

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.