The Secret World
Věková dostupnost

The Secret World

Články

Naši Davidové a Goliášové: Malé hry, které byly lepší než giganti

Jednotlivým žánrům herního průmyslu vládnou železnou pěstí těžko porazitelní obři. Když se řekne týmová střílečka, hned vás asi napadne Overwatch nebo CS:GO. Když se řekne battle royale, vytane vám na mysli nejspíš Fortnite. Kartičky: Hearthstone. Fotbal: FIFA. A tak dále. Nám se ale občas líbí menší, méně úspěšné projekty, o kterých se zas tolik nemluví. Pokud vás zajímá, kteří mrňousové podle názoru naší redakce prostřelili obrovi lebku prakem, čtěte dál.

7 titulů inspirovaných Lovecraftem ukazuje, jak hry dodnes zápasí s kosmicismem

Je jen málo autorů, kteří ovlivnili popkulturu 20. století tak moc jako H. P. Lovecraft. Ačkoliv by z toho zřejmě neměl velkou radost, potvory a myšlenky inspirované Cthulhu a Lovecraftovým kosmicismem na nás dnes čouhají z nepřeberného množství filmů, komiksů, knih i her. Jenže právě interaktivní žánr má ze své povahy s adaptací Lovecrafta největší trable. Ilustruje to i skutečnost, že nejlepší lovecraftovské hry jsme se po dvou desetiletích snah dočkali teprve nedávno. Pojďme se podívat na sedmičku titulů, které se nutně neodehrávají přímo v lovecraftovském univerzu, ale nejlépe vyjadřují jeho hlavní myšlenky a motivy.

Vylepšená verze MMORPG The Secret World vyjde na konci června

Adam vás nedávno informoval, že se MMORPG The Secret World dočká radikálních změn. Stará hra z roku 2012 bude dál fungovat tak, jak dřív na separátních serverech, ale její místo na slunci zaujme reboot s názvem Secret World Legends. Ten opustí klasickou MMO strukturu a zaměří se na „sdílený svět“, kterým můžete projít klidně i sami, nebo jen s několika kamarády, a navíc bude free to play. Tvůrci vydali tříminutové video, které vysvětluje celou transformaci, a zároveň oznámili datum vydání, které je stanovené na 26. června.

Nová verze onlineovky The Secret World nabídne lepší souboje a bude kompletně zdarma

Hráče mystické onlineovky The Secret World čekají v blízké budoucnosti velké změny. Tvůrci z Funcomu připravují na letošní jaro spuštění nové verze hry s názvem Secret World Legends, která krom původního obsahu nabídne celou řadu novinek včetně kompletního přechodu na free to play model s mikrotransakcemi a upraveného systému soubojů i progrese. Zároveň je třeba zdůraznit, že původní verze hry nadále poběží na samostatných serverech - hráči si tak budou moci vybrat, jestli chtějí hrát novou, nebo starou verzi. Jen se nedá čekat, že se tvůrci budou dalšímu vývoji původní verze hry nějak vášnivě věnovat.

Nové DLC přenese The Secret World do pohádek Tisíce a jedné noci

Funcom s podporou svého MMORPG The Secret World neustává a po třináctém udpatu s čerty přišel update čtrnáctý. V něm se vydáte za novým dobrodružstvím do egyptských pouští, kde najdete celkem šest nových hlavních misí. Při jejich tvorbě se vývojáři inspirovali příběhy Tisíce a jedné noci, tedy sbírkou starých arabských pohádek, bajek a příběhů.

Třináctý update přidává do The Secret World čerty, Vánoce a dárky

Onlineovka The Secret World od vývojářů z Funcomu se dočkala třináctého rozšíření s názvem Trail of Shadows a vzhledem k datu vydání se částečně točí kolem Vánoc a atmosféry svátků. Trail of Shadows přidává do hry několik nových misí a úkolů, ale například také dlouho očekávaný systém dárků.

Bleskovky

  • 6. 6. 2016 - Ze studia Funcom odešel Joshua Doetsch (hlavní scénárista The Secret World).

Hodnocení
GAMES.cz
8/10
Hodnocení Metacritic:
74/100
Datum recenze:
27. července 2012
Recenze