The Legend of Zelda: Ocarina of Time 3D
Věková dostupnost

The Legend of Zelda: Ocarina of Time 3D

Články

Best of 2011: Hra roku

Vybrat hru roku je přeci tak jednoduché! Všichni máme svého jasného favorita, přinejhorším dva až tři a vybrat vítěze není zas tak obtížné. Jenže si představte, že se s těmi svými dvěma a někdy i třemi favority sejde banda zhruba pěti lidí. Najednou je těch hlásících se kandidátů třeba čtrnáct a volba se začíná trošku komplikovat, protože ustupovat se nechce nikomu. Začíná kolečko vyjednávání, vyměňování, handrkování a pošťuchování, až zbude nejlepší desítka a v ní jeden vítěz. My v redakci už ho samozřejmě známe a nebojíme se vám ho po rozkliku předvést. Ještě před tím je však třeba připomenout, že rok 2011 byl na skvělé hry opravdu nesmírně bohatý. Když si vzpomeneme, jak jsme si před rokem stěžovali na obtížnou volbu, musíme se tomu jenom smát. Byl to opravdový hardcore, ale pokud by se to mělo letos opakovat, zlobit se samozřejmě nebudeme. Je lepší mít těžkou pozici při rozhodování o tom, která hra je nejlepší, než nemít pořádně co hrát. Na tom se snad shodneme. A s tímto milým konsensem už vás definitivně posíláme za naší Hrou roku 2011 - příležitostně se také můžete mrknout, které hry nás nejvíce oslovily na jednotlivých platformách.

Prodeje handheldu 3DS váznou, Nintendo srazí cenu o třetinu!

Snižovat cenu herního hardwaru půl roku po uvedení na trh je neklamná známka toho, že se ani zdaleka neprodává tak, jak si výrobce představuje. A výsledky hospodaření Nintenda za období duben – červen 2011, kdy se celosvětově prodalo „pouze“ 710 000 kusů handheldu 3DS, to potvrzují. Proto dojde po 11. srpnu ke sražení ceny 3DS zhruba o čtvrtinu ve všech teritoriích včetně Japonska, Ameriky, Austrálie a Evropy, jak Nintendo potvrdilo.

Co má společného Robin Williams a série Zelda? Nechtějte vědět!

Na to, aby člověk pojmenoval svoji dceru po infantilní videoherní postavičce už musí mít pořádnou "odvahu". Musí alespoň částečně počítat s tím, že mu jeho ratolest po dosažení hranice puberty bude chtít vypíchnout oči, nebo alespoň pneumatiky u vozu. Známý komik a herec Robin Williams, zjevně pod vlivem svého vlastního smyslu pro humor (nebo drog, kterých si kdysi užíval nadmíru) pojmenoval před spoustou let svoji dcerku Zelda, samozřejmě podle známé videoherní série od Nintenda, do níž byl v té době dost zažraný.

Dojmy z nejzajímavějších her pro Nintendo 3DS

Přestože vítr z plachet všem moderním průkopníkům v masovém využití 3D vzali už nacisté, Nintendo dál neohroženě kráčí vpřed směr konec března, kdy na trh vypustí svůj handheld 3DS. A jakkoli je tahle krabička zajímavá z hlediska technologického, o tom, jestli ji čeká vřelé nebo rezervované přijetí, rozhodnou jen a jen hry. A ty jsme si mohli nedávno znovu vyzkoušet (společně s velkým množství kolegů z webů a blogů) na vlastní oči, tentokrát však během akce Conquestu na domácí půdě, takže se nám dojmy nestihly vykouřit z hlavy kvůli turbulencím a letištním trablům.

Přehled her, které budou Nintendu 3DS slušet

Her ohlášených pro handheld 3DS, který se v Evropě začne prodávat v březnu 2011, je opravdu mnoho. Některé z nich nikdy nevyjdou, jiné uvidíme hned při zahájení prodeje. Faktem ale je, že s výběrem těch opravdu zajímavých, není žádný problém, což k potěše hráčského srdce naznačuje, že launch 3DS by mohl být nejenom zajímavou událostí, ale i videoherní hostinou.
Hodnocení
GAMES.cz
9/10
Datum recenze:
8. července 2011
Recenze