Přehled her, které budou Nintendu 3DS slušet
zdroj: tisková zpráva

Přehled her, které budou Nintendu 3DS slušet

2. 10. 2010 14:40 | Téma | autor: Petr Poláček |

Her ohlášených pro handheld 3DS, který se v Evropě začne prodávat v březnu 2011, je opravdu mnoho. Některé z nich nikdy nevyjdou, jiné uvidíme hned při zahájení prodeje. Faktem ale je, že s výběrem těch opravdu zajímavých, není žádný problém, což k potěše hráčského srdce naznačuje, že launch 3DS by mohl být nejenom zajímavou událostí, ale i videoherní hostinou.

Metal Gear Solid 3DS: Snake Eater

Předělávka úspěšného PS2 titulu, vylepšená o zatím blíže nespecifikované prvky z Metal Gear her pro PSP. V tomhle směru doufáme hlavně v podporu multiplayeru. Jak ukazuje trailer, můžeme se těšit na řadu herně i vizuálně zajímavých 3D efektů.

Super Street Fighter IV 3D

Pravděpodobně se dočkáme převodu plnohodnotné hry z PC a konzolí, což znamená všech 35 bojovníků a kompletní nabídku herních módů plus pár nových, které využijí Wi-Fi možností handheldu a logicky i 3D funkcionality.

Nintendogs + cats

Populární „tamagotchi“ hra s různými plemeny psíků a psisek se vrátí ve třech rozměrech a hlavně s úhlavním nepřítelem všech psů – kočkami. Náplň hry bude však pravděpodobně stejná: vychovávat a hrát si.

Resident Evil: The Mercenaries 3D

Název je výmluvný. Kdo si pamatuje Mercenaries mód z RESI 4 a RESI 5 je doma. A podle všeho hra nabídne přesně ty samé úrovně, které už byly v obou jmenovaných hrách. Lákadlem je však podpora online kooperace a jiných herních variant, ale také návrat postav známých všem RESI fandům jako vlastní rodina.

Resident Evil: Revelations

Na rozdíl od Mercenaries bude Revelations plnohodnotná RESI hra, o které tvůrci tvrdí, že bude tak strašidelná, že ji nebudeme chtít dohrát. Ale jestli se něčeho bojíme, tak to nejsou zombíci, ale fakt, že kluci designérský trošku přehání. Graficky to ale vypadá k světu, což?

Kid Icarus Uprising

Příklad kultovní série, která se vrací po mnoha letech fanouškovského doprošování. Jde v pořadí o třetí díl, což s ohledem na to, že je této sérii skoro 20 let, mírně šokující. Čekejte mix rychlé akce v soubojích na zemi i ve vzduchu, které s řadou nepřátel svede ikonický hlavní hrdina Pit.

Paper Mario 3DS

Mariova RPG dobrodružství vždycky měla něco do sebe a tohle 3DS pokračování nehodlá s nastavené cesty uhnout. Tahové bitvy v JRPG stylu, ovšem s akčními elementy doplní humorný příběh, který se bude nějakým způsobem opět točit okolo záchrany princezny Peach, tak jako vždycky. Jsme zvědaví, jak tvůrci dokáží využít skutečného 3D prostoru, respektive 3D iluze.

The Legend of Zelda: Ocarina of Time 3D

Jeden z mnoha chystaných remaků, hra by měla být k dispozici pro launch handheldu, a protože je obecně považována za jeden z nejlepších titulů všech dob, je nač se těšit. Očekávat vylepšenou grafiku není od věci, i když hratelnost zůstane stejná, čili směs akčních soubojů, zkoumání herního světa a dungeonů s řadou hádanek.

Tales of the Abyss

Předělávka pět let starého a velmi kvalitního JRPG z konzole PS2 si s sebou, doufejme, přinese adrenalinový charakter akčních soubojů, olbřímí délku a v neposlední řadě i zašmodrchaný příběh poskládaný z mozaiky dobrodružství mnoha postav.

Driver Renegade

Zatím toho o nové Driver hře pro 3DS nevíme, vlastně vůbec nic a hádat můžeme pouze z obrázků, které prezentují na pohled zajímavých vizuální styl a naznačují dosti akční hratelnost: viz Rage měřák a narážení do červeného protivníka.

Ghost Recon 3DS

Tohle je opravdová specialita. Tahová strategie ze světa takticko-akční série Ghost Recon totiž vzniká pod rukama legendy - Juliana Gollopa, tvůrce série X-COM/UFO. O hře víme velmi málo, ohánět se můžeme pouze prvními obrázky, ale už jen z pomyšlení na to, kdo hru dělá, mrazí mírně v zádech.

Nejnovější články