Kid Icarus Uprising
Věková dostupnost

Kid Icarus Uprising

Články

Best of 2012: Nejlepší hry, které nikdo nehrál

Jednu z nových kategorií v rámci našeho seriálu článků Best of 2012, kterou jsme po zralé úvaze zavedli oproti loňsku, naplňují tituly, které nás nějakým způsobem oslovily, považujeme je za dobré či dokonce výborné, ale buď se moc neprodávaly, nemluvilo se a nemluví o nich, potažmo jsou neznámé v našich končinách. Tímto způsobem se na ně snažíme upozornit a některé z vás třeba i motivovat k tomu, abyste je buď vytáhli z poličky a oprášili, nebo se po nich mrkli a koupili je v různých slevových akcích. Pětici titulů, které měly být úspěšné a známé, ale z nějakého důvodu nejsou vám, včetně jednoho krále, představí patron kategorie Lukáš Grygar.

Kid Icarus nejde v Uprising pro vtip daleko

Kid Icarus možná bojuje proti silám temnot, ale neznamená to, že si čas od času nemůže odfrknout nějakým tím vtípkem. Více než čtyřminutové video, které ukazuje, řekl bych, většinu velmi pestré herní náplně, je prošpikováno vtípky a narážkami na Kidovu angličtinu, prezentuje často ujeté nepřátelé v jejich plné ujetosti a nebojí se štulec do zad udělat i původní hře Kid Icarus z roku 1986.

Chystané hry pro 3DS a Wii, které stojí za vaši pozornost

Kdepak jsou všechny ty modré oceány a takřka stoprocentní zacílení na casual hráče, milé Nintendo? Naštěstí dávno v trapu, Nintendo samozřejmě potřebuje i hardcore hráče, protože právě ti dělají platformě největší promo a nejvíce si kupují. A tak je lineup Nintenda na letošní jaro a léto (a částečně i zbytek roku) zaměřen právě na ně, na hráče tělem i duší.

V Kid Icarus si můžete hrát s obtížností, ne bezplatně

Řady zábavných 3DS her rozšířil minulý pátek Resident Evil: Revelations (recenzi očekávejte dnes) a na obzoru se rýsují další potenciální libůstka - Kid Icarus Uprising. V minulém roce jsem poměrně velké kusy této hry vyzkoušel už před launchem 3DS a později i na E3, a přestože mi pár věcí úplně nesedělo (příliš prudké změny herních stylů, neodladěné ovládání), na seznam nadějných titulů se dostala s přehledem.

Nintendo konference přinesla 3DS hry a HW přídavek

Zatímco Sony na své tiskové konferenci během Tokyo Games Show 2011 nabídla hladovému oku i sluchu fanoušků podstatné detaily o handheldu PS Vita a chystaných hrách, Nintendo na své tiskovce o den dříve opět dřenilo 25. výročí série Zelda, představilo pár her od třetích stran, jejichž obliba nesahá za hranice Japonska, ukázalo (alespoň to!) několik vlastních připravovaných her (videa v článku), ale zároveň oznámilo posun jejich vydání (ve většině případů) na příští rok.

Prodeje handheldu 3DS váznou, Nintendo srazí cenu o třetinu!

Snižovat cenu herního hardwaru půl roku po uvedení na trh je neklamná známka toho, že se ani zdaleka neprodává tak, jak si výrobce představuje. A výsledky hospodaření Nintenda za období duben – červen 2011, kdy se celosvětově prodalo „pouze“ 710 000 kusů handheldu 3DS, to potvrzují. Proto dojde po 11. srpnu ke sražení ceny 3DS zhruba o čtvrtinu ve všech teritoriích včetně Japonska, Ameriky, Austrálie a Evropy, jak Nintendo potvrdilo.
Hodnocení
GAMES.cz
9/10
Hodnocení Metacritic:
83/100
Datum recenze:
19. dubna 2012
Recenze