The Last of Us: Left Behind
Věková dostupnost

The Last of Us: Left Behind

Články

Best of 2014: Výsledky čtenářského hlasování o hru roku

Vyhlášení nejlepších her roku 2014 podle názoru redakce opět vyvolalo diskusi a řadu čtenářů vedlo k zamyšlení, jaké tituly je vlastně minulý rok zaujaly či bavily nejvíce. Jde o nedílnou součást procesu sestavení a vyhlášení jakéhokoli žebříčku a jsme za debatu rádi. Abychom ale neprezentovali jednostranně pouze názor redakce, dali jsme prostřednictvím čtenářského hlasování možnost, abyste skupinově svůj názor vyjádřili i vy - čtenáři. A nyní vám nabízíme výsledky hlasování, do kterého se vás, stejně jako minule, zapojilo několik tisíc.

Best of 2014: Nejlepší DLC a datadisk

Mnozí je proklínají, jiní v nich vidí úpadek herního průmyslu, ale ať už jim říkáme DLC, datadisk, expanze nebo rozšíření, mohou představovat skvělou přidanou hodnotu k původní hře. Někdy přináší samostatnou kampaň, jindy mód, který zcela promění hratelnost původního titulu. U těch nejlepších ale prakticky vždy platí, že přináší do původní hry buď něco nového, nebo rozšiřuje skvělou zábavu původní hry. Rok 2014 byl samozřejmě DLC a datadisků plný, ale když jsme oddělili zrno od plev, vylezla nám následující pětice těch nejlepších.

Dokument o historii Naughty Dog odhaluje tajemství úspěchu tvůrců Uncharted nebo The Last of Us

Videa doprovázející jubilea vydavatelských firem nebo studií bývají většinou ódou na dokonalost otců zakladatelů, známých designérů a samozřejmě i her. Bývají spíše nudná a nezajímavá. Ne tak v případě padesátiminutového dokumentu o vzniku a dosavadní historii studia Naughty Dog, které se proslavilo hrami jako Crash Bandicoot, Uncharted, Jak and Daxter nebo The Last of Us. Samozřejmě, že následující záběry obsahují spoustu chvalozpěvů, ale zároveň jde o zajímavou sondu nejenom do historie Naughty Dog, nýbrž i vývoje her v uplynulých třech dekádách. Pokud vás hry nezajímají jenom jako zdroj zábavy, ale rádi se díváte i za oponu, nebudete rozhodně necelé hodinky času litovat.

Vylepšená verze The Last of Us vyjde na PS4 na konci července

Obrovský kritický i komerční úspěch, kterému se The Last of Us těšilo, se nové remasterované edici už nepodaří zopakovat. Jednoduše proto, že hru už skoro všichni mají a znají. Nováčci a čerství majitelé PlayStation 4 si ale mohou zatím poslední hru Naughty Dog zahrát v přežehlené verzi na své konzoli už brzy - The Last of Us Remastered vyjde 30. července.

Filmu podle The Last of Us se ujme Sam Raimi

Minulý týden jsme psali o filmové adaptaci Minecraftu, tentokrát došlo na filmovou verzi The Last of Us. O distribuci filmu se postará Screen Gems, scénáře se ujme Neil Druckmann (kreativní šéf vývoje úspěšné hry) a na režisérskou sesli možná usedne poměrně zajímavé jméno - Sam Raimi. Režiséra "prvních" tří Spider-Manů, povedeného hororu Drag Me To Hell nebo Oz the Great and Powerful vám snad představovat nemusím...

Nový trailer připomíná vydání Last of Us DLC Left Behind

Každé studio se s minulou generací konzolí rozloučilo nebo ještě loučí po svém. Třeba takový Rockstar to vzal s GTA5 ve velkém stylu ale pozadu nejsou ani Naughty Dog, kteří loni na PS3 vydali akční adventuru The Last of Us. Ta má sice do prodejů GTA daleko, ale zase posbírala přes 230 ocenění Hra roku, vyhrála také cenu Writers Guild Awards, Annie Awards a DICE Awards. Hra se jednoduše povedla, ostatně Vašek jí dal v recenzi desítku a vy jste si ji sami zvolili za třetí nejlepší hru roku 2013.

Bleskovky

  • 10. 6. 2014 - E3: The Last of Us Remastered vyjde na PS4 29. července.

  • 7. 5. 2014 - Obrazem: Fanouškem vytvořený obrázek dospělé Ellie z The Last of Us. 

Hodnocení
GAMES.cz
8/10
Hodnocení Metacritic:
88/100
Datum recenze:
23. února 2014
Recenze