The Escapists

The Escapists

Články

V The Survivalists od tvůrců The Escapists za vás budou makat opice

Když Prison Architect proslavil vězeňskou tematiku, objevila se hra ze stejného prostředí, ale s opačným přístupem. V The Escapists a jeho pokračování jste nespravovali věznici, ale snažili jste se prchnout po vzoru seriálu Prison Break (Útěk z vězení). Jenže co dělá takový uprchlý vězeň na svobodě? Na to odpoví nová hra The Survivalists.

GOG spouští přehledný systém týdenních slev

Doposud probíhaly pravidelné slevové akce na GOG.com prostřednictvím tematických Staff Picks a Weekend Promos. Po dvou letech existence ale tento systém končí a nahradí jej nový, který se jmenuje prozaicky Weekly Sale a tím říká vše podstatného. Nově se slevy objeví vždy v pondělí a vydrží v nabídce celý týden, přičemž v pátek ještě přibude několik dalších her v rámci slev, to kdybyste si nemohli nic vybrat.

Zombie The Escapists: The Walking Dead se dobelhá na konci září

Posledního září potěší své fandy chystaný mix The Escapists a komiksové série The Walking Dead. The Escapists: The Walking Dead dorazí 30. září na Xbox One a PC a všichni se tak budou moci pokusit o únik ze zombiemi zamořených lokací. A jelikož je vydání již za dveřmi, můžete se také pokochat patřičně hnilobou zapáchajícím trailerem představujícím toto pixelartové izometrické dobrodružství v pohybu.

Souhrn recenzí, které vyšly na Games.cz v únoru a březnu

Od posledního souhrnu uplynuly skoro dva měsíce a na Games jsme mezi tím publikovali přes 30 recenzí malých, velkých, dobrých i méně dobrých her. A protože se vám řada titulů jistě už dávno vykouřila z hlav, nabízíme vám k nahlédnutí komentovaný soupis jejich recenzí, abyste viděli, co všechno za hry vám uniklo a musíte si ještě zahrát (než vyjde další pecka, na kterou čekáte).

Útěk z vězení v The Escapists vypadá zastarale, ale je komplexní a zábavný

Když skončíte ve vězení plném nerudných bachařů, kteří si do vás při každé dobré příležitosti rádi kopnou, nebo alespoň počastují snůškou ponižujících nadávek, vzpomenete si na výborný film Experiment natočený podle skutečných událostí. Alespoň na začátku svého pobytu v cele pak budete sekat dobrotu a teprve časem začnete přemýšlet, jak se dostat ven. Stejně jako netradiční kombinaci adventury, RPG, simulace a strategie s názvem The Escapists, kterou má na svědomí jeden jediný vývojář, a před nedávnem se objevila v rámci early access programu na Steamu.

Útek z vězení v The Escapists nebude jednoduchý, ale vypadá zábavně

Útěky z vězení nejsou ve hře něčím neobvyklým, ale většinou se jedná o lineární záležitosti, kde nic nevymýšlíte a cestu ven si proplížíte, prostřílíte nebo prosekáte po autory určené stezce. The Escapists by měla nabídnout něco zcela odlišného primárně pro hráče, kteří chtějí plánovat samotný proces útěku, komunikovat s vězni, strážci a samozřejmě následně i útěk realizovat.

Bleskovky

  • 17. 9. 2021 - S další várkou her zdarma od Epicu si pořádně zabojujete a zaházíte kostkami

  • 26. 4. 2018 - Služba Xbox Game Pass bude obohacena o hry State of Decay 2, Pro Evolution Soccer 2018, Laser League, Overcooked, The Escapists, Homefront: The Revolution, Unmechanical: Extended a Sonic & Knuckles.

  • 22. 9. 2016 - Členové Xbox Live Gold programu obdrží v říjnu 2016 zdarma Super Mega Baseball: Extra Innings (XOne), The Escapists (XOne), MX vs ATV Reflex (XOne, X360) a I Am Alive (XOne, X360).

Hodnocení
GAMES.cz
7/10
Hodnocení Metacritic:
71/100
Datum recenze:
26. února 2015
Recenze