The Church in the Darkness

The Church in the Darkness

Články

Adventura The Church in the Darkness láká na Chrise Avellona a Brendu Romero

Mysteriózní stealth adventuru, kde musíte svého příbuzného vysvobodit ze spárů tajemné sekty, si možná pamatujete z Vaškova loňského článku. Vychází dnes a její tvůrci zvolili na herní poměry celkem neotřelý způsob propagace: Namísto spousty trailerů a otřepaných frází lákají na velká jména spoluautorů scénáře. Avellone, Laidlaw, Romero, Meretzky, Moriarty… Z toho nemůže vzniknout nic špatného, ne?

Fight Club #307: Sépiové studio

Už je to taková tradice. Poslední Fight Club v roce rekapitulujeme (viz FC #306), první Fight Club v roce řešíme osobní vyhlídky a očekávání od roku právě započatého. A přesně tomu jsme se věnovali ve Fight Clubu #307, ve kterém se dozvíte o očekávaných hrách od Pavla, Aleše, Vaška a Petra.

Ve stealth adventuře The Church in the Darkness zachraňujete synovce ze spárů náboženské sekty

Na tajné náboženské skupiny a podivné kulty se dá nahlížet dvěma způsoby. Buďto jsou to oddaní služebníci vyšší myšlenky, kteří se pouze nepohodli s většinovou společností na nějakých těch definicích a dogmatech. Nebo jde o nebezpečné maniaky, kteří z vás udělají svou loutku, okradou vás a nádavkem vás možná ještě zabijí. Na chystané adventuře The Church in the Darkness je zajímavé právě to, že vás nechá prozkoumat oba přístupy.

V The Church in the Darkness infiltrujete jihoamerický socialistický kult

Kultům a různým radikálním hnutím Ameriky sedmdesátých let se mnoho her nevěnuje. O nijak jednoduché téma nejde, ale designér The Suffering a tvůrce State of Decay v jedné osobě, Richard Rouse III, se právě do něčeho takového pustil. Jeho nová hra nese název The Church in the Darkness a zabývá se malou komunitou zaslepených a hluboce oddaných socialistů, kteří utekli ze Severní Ameriky do džunglí Jižní Ameriky.
Hodnocení
GAMES.cz
6/10
Hodnocení Metacritic:
65/100
Datum recenze:
16. srpna 2019
Recenze