Máte námět či připomínku? Napište nám
V The Church in the Darkness infiltrujete jihoamerický socialistický kult
zdroj: Archiv
Novinky

V The Church in the Darkness infiltrujete jihoamerický socialistický kult

26. 2. 2016 16:28 | autor: Adam Homola |

Kultům a různým radikálním hnutím Ameriky sedmdesátých let se mnoho her nevěnuje. O nijak jednoduché téma nejde, ale designér The Suffering a tvůrce State of Decay v jedné osobě, Richard Rouse III, se právě do něčeho takového pustil. Jeho nová hra nese název The Church in the Darkness a zabývá se malou komunitou zaslepených a hluboce oddaných socialistů, kteří utekli ze Severní Ameriky do džunglí Jižní Ameriky.

Tam si vybudovali útočiště Freedom Town a žijí si v klidu a míru. Nejsou perzekuováni, nikdo je nevyhání a v izolaci mohou v klidu praktikovat svou víru a přesvědčení aniž by jim to někdo rozmlouval. Jenže Freedom Town čítá víc obyvatel, než jen dva vůdce, Rebeccu a Isaaca Walkerovi. A jejich příbuzní se začínají o své známé obávat.

Tady přicházíte do hry vy. Bývalý policista, který se do Freedom Town vydá zkontrolovat svého synovce Alexe. Velice rychle zjistíte, že ne všechno je ve skutečností takové, jak to vypadalo navenek. Rebecca a Isaac jsou si ale vědomi hrozby zvenčí a jsou připraveni bránit svoji malou a oddanou komunitu za každou cenu. I za cenu života.

zdroj: Archiv

The Church in the Darkness je akční hra, v níž se musíte do osady infiltrovat a dostat z ní nejen svého synovce. Hra by měla při každém rozehrání nabídnout novou výzvu, protože rozvržení osady, víra kultu a individuální motivy obou vůdců se pokaždé změní. Je tedy na vás a vašem svědomí zjistit kdo je skutečnou hrozbou, kdo se za ni jen vydává a koho je potřeba zachránit.

Hra by měla nabídnout velkou svobodu a spoustu možností od samotné infiltrace, až po přístup k jednotlivým problémům. Nemusíte zabít vůbec nikoho, všude se jen proplížit, čapnout synovce a zase potichu zmizet. Nebo lze stráže omráčit a stále potichu splnit úkol. K dispozici máte ale i druhou stranu mince a to Rambo styl, kdy zabíjíte všechny, kdo vám přijdou do cesty.

The Church in the Darkness zdroj: Archiv

Jednotlivé příběhy hodlají vývojáři vyprávět skrze stopy, které najde při zkoumání vesnice, sledování obyvatel osady a samotnou akci. Dopomoct by tomu měly dvě hlavní postavy, tedy dva vůdci kultu. Ty mluví Ellen McLain a John Patrick Lowrie. McLain můžete znát jako GLaDOS z Portalu a Lowrie zase propůjčil svůj hlas Sniperovi z Team Fortress 2. Oba také pomáhají se skládáním soundtracku.

The Church in the Darkness vyjde na PC, Mac, PlayStation 4 a Xbox One v prvních měsících příštího roku. V galerii na kartě hry najdete několik prvních obrázků a atmosféru hry dostatečně navodí i přiložený trailer.

Nejnovější články