zavřít

Uplynulý týden očima redakce: pomalu to začíná být pestřejší

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Red Dead Redemption 2 se nám sice na discích všech dostupných PlayStationů 4 bude protáčet ještě hodně dlouho, ale z aktivního života redakce pomalu ustupuje do pozadí. Fronta dalších her a povinností je prostě příliš velká na to, aby si mohla většina z nás dovolit trávit na Divokém západě tak dlouhou dobu zrovna teď...

Aleš: Plánů mnoho, času málo. Z Red Dead Redemption 2 jsem nestihl odehrát, kolik jsem chtěl a popravdě jsem nejvíc času strávil s Gwentem, který skvěle funguje jako prokrastinační kousek na deset, dvacet minut. Tedy až do chvíle, kdy jsem spustil Diablo III na Switchi a pochopil jsem, že tohle mě jen tak nepustí. Po PC a PS4 se mi zdá tahle verze úplně nejvhodnější pro můj životní styl “pořád v poklusu”. Víc ale napíšu v recenzi. Plus, ač jiné médium, pořád hra, jsem se po dlouhé době zase pustil do modelů, ale pro teď jsem vystřídal WH40K za britskou pěchotu z Pyrenejského tažení v Napoleonských válkách.

Jinak, jak jste si asi všimli, jsme začali předělávat studio, přičemž nové židle a postavení stolu je jen začátek. Pokud vše vyjde, v následujících týdnech vás čeká hodně nového (a nás ostatně taky). Nejdřív ale Fight Club 400, který je už příští sobotu a kde se snad uvidíme.

Adam: Chtěl jsem nakouknout do Starlinku. Vyzkoušet si Thronebreaker. Konečně se dostat k tomu proklatému Octopath Traveler. Zahrát si opěvovaný Obra Dinn

Namísto toho jsem znovu rozehrál Red Dead Redemption 2. Po pár hodinách jsem zjistil že jakkoliv je pohled z první osoby použitelný, mnohem víc mi sedí pohled třetí osoby. Podobně jsem dopadl s uživatelským rozhraním. Hrdinně jsem si ho vypnul, ale po chvíli bloudění kolem Horseshoe Overlook jsem ho radši znovu zapnul. Při druhém hraní mě nesmírně baví sledovat všechny ty detaily, vedlejší aktivity a naprosto zbytečné, ale zároveň příjemné konverzace s nedůležitými postavami. Teď už naštěstí není kam spěchat.

Patrik: Mohl bych se zde rozpovídat na téma Red Dead, které už každému leze ušima. Jasně že se proháním po Divokém západě, ale naštěstí jsem si našel čas i na jiné kousky. Čas od času prozkoumám další kousek Lyrie v Thronebreakerovi, vyhraji dva tři zápasy nad Nilfgaarďany a vylepším kemp. Postupně se také prokousávám českou novinkou Project Hospital, která udělá radost hráčům hledajícím propracované simulátory. A dokonce jsem se dostal ke stolní Civce, o kterou jste mohli do pátku soutěžit. Výherce vyhlásíme již v pondělí v BoardGame Clubu, a pokud se na vás neusměje štěstí, nezoufejte. Další soutěž bude následovat!

Vašek: Taky jsem se k Red Dead dostal a je to vynikající, ale přesto se můj týden nesl v poněkud nekovbojském duchu. Dominovala mu dvě zásadní témata: fotbal a Zaklínač. Prodal bych vlastní duši za ultimátní crossover, kde bych mohl běhat po pažitu s Geraltem a kosit unikající útočníky znamením Aard, ale než se tohohle vynikajícího nápadu někdo chopí (stačí mi 10 % ze zisku, páni vývojáři!), musím se oběma vášním oddávat odděleně.

Zaklínače zastupuje samozřejmě Thronebreaker, který se rozjíždí do slušných otáček, a pak taky castingová oznámení ohledně chystaného seriálu. Triss se mi moc líbí! A Cavill jako už namaskovaný Geralt vlastně taky, takže na téhle frontě je všechno v pořádku.

A na frontě druhé, nalajnované bílým vápnem a lemované řvoucími davy? Tam to jde, spoiler alert, trošku hůř, protože si zatím úplně nerozumím s největší novinkou Football Manageru 2019, kterou je tréninkový systém. Navzdory tomu jsem teď ale ve třech zápasech porazil hezky za sebou Spartu, FC Porto v Lize mistrů, no a nakonec Plzeň. 9/9 bodů, doporučuje 1/1 Vašků.

Šárka: Na pořádné provětrání kovbojského klobouku jsem si sice vyhradila víkend, ale na večerní párhodinové hraní se podle mě Red Dead Redemption 2 moc nehodí. Rozvolněné tempo způsobí, že když na něj mám třeba jen dvě hodiny, mám po jejich uplynutí pocit, že jsem vůbec nic nestihla, takže si ho šetřím na ty pošmourné podzimní dny, kdy se mi nechce nikam ven.

Po ránech a večerech tedy hraju Gwent, i když mě od minule už celkem pustil. Ustalující se meta mi úplně nesedí a mnohem víc by mi spravilo náladu, kdyby CD Projekt oznámil radši další singleplayer, než aby horkou jehlou zkoušel spravit nevyvážený multiplayer. Ale to už je holt asi úděl online kartiček.

Náladu mi spravil ve středu Toby Fox, když zdarma uvolnil první kapitolu svého nového projektu Deltarune. Vtipná přesmyčka na předchozí Undertale stranou, tohle speciální RPG si dělá šoufky ze série Legend of Zelda, Pokémonů a všeho možného. Jen mě Toby zrovna neuklidnil tím, že na první kapitole dělal přes tři roky a na zbytku hry ještě ani pracovat nezačal. A proto nemůžeme mít hezké věci!

Tagy: souhrn

Zdroje: Vlastní

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.