zavřít

Manažer Project Hospital je český pokus o Theme Hospital s vážnou tváří

Windows MAC Linux

- Preview autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Theme Hospital zná snad úplně každý. Původně tycoonovský simulátor nemocničního prostředí z druhé poloviny 90. letech, který v průběhu svého vývoje otočil o 180 stupňů, odstranil serióznost a nasadil do vážného tématu humor v podobě vymyšlených nemocí. Od té doby se jeho kvality snažilo napodobit spoustu studií, ale žádné z nich výrazněji neuspělo. Teď je tu ovšem český pokus Project Hospital a vypadá rozhodně nadějně.

Nově zformované studio Oxymoron Games (s geniálním logem) je složené z veteránů herního průmyslu, kteří stáli u zrodu her jako Mafia II a III, Euro Truck Simulator, Quantum Break a Top Spin 4. Jednotliví členové opustili svět velkých her, aby se společně na vlastní pěst pustili do vývoje Project Hospital, která má nejen vzdát hold klasice, ale i zaplnit díru na trhu.

Pokud však čekáte stejně humorné pojetí jako v případě Theme Hospital, pak se nedočkáte. Oxymoron Games totiž zatím neudělali tu samou otočku čelem vzad a razí tak mnohem serióznější přístup, o který se starají skutečností inspirované choroby. Když se nad tím zamyslíte, dává to smysl. Svět obecně zvážněl a je jedině dobře, že se někdy v příštím roce dočkáme hry, která nám blíže představí dezinfekcí nasáklé prostředí.

Project Hospital se ujímáte celkem tří rolí. Na vás je stavba nemocnice jako taková, kde navrhujete místnosti, určujete jejich účel, plníte je potřebným vybavením atd. Poté je na vás samozřejmě i manažerská stránka nemocnice, najímáním doktorů, sester a uklízečů počínaje a staráním se o jejich kariérní růst a jednotný úbor konče.

Vaší třetí rolí bude ta primářská. U jednotlivých pacientů můžete sami provést diagnózu, odhalit symptomy a nasadit správnou léčbu. Tento prvek na mě zatím působí nejkomplikovaněji, ale v tom dobrém slova smyslu. Na kartě pacienta přiřazujete doktory, vidíte pravděpodobnost jednotlivých diagnóz, prioritu léčby, odhalené symptomy a kolik jich ještě zbývá, způsoby vyšetření a probíhající léčbu.

Kromě výše zmíněného ještě jednáte s pojišťovnami a zařizujete si tak „lepší“ pacienty, provádíte laboratorní testy a sami se rozhodujete, zda se vydáte cestou běžné nemocnice pro všechny nebo vás zláká cesta Dr. House, kdy budete řešit jen ty nejzávažnější případy.

V každém případě si tvůrci dali záležet na uvěřitelnosti projektu, i když o čistý simulátor nepůjde. Přesto se zde za každým cizím slovem skrývá krátký vysvětlující odstaveček v případě, že netušíte, co je to bronchitida, laryngitida, angina a další stovka diagnóz. Oxymoron Games mají ve svém týmu designéra se vzděláním a praxí v lékařském oboru, takže o autentičnost je skutečně postaráno.

Project Hospital je ve vývoji již přes rok a na Steamu vyjde někdy v příštím roce. A pokud se náhodou chystáte tento pátek a sobotu navštívit pražskou Game Developers Session, zavítejte do Indie Expo, kde bude prezentována hratelná ukázka.

Tagy: nemocnice tycoon manager

Zdroje: tisková zpráva

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce her či hardwaru. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta. Více informací zde.

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.