Project Hospital

Project Hospital

Články

Nejčtenější články týdne: Red Dead, české nemocnice a RTS

Tenhle týden si pro sebe ukradl Jirka a jeho článek o tom, jak vlastně běží Red Dead Redemption 2 na které konzoli. Nepřekvapivě z toho vyšel nejlíp Xbox One X, ale to se za prvé čekalo a za druhé Jirka zjistil zajímavé poznatky i u ostatních konzolí. Další nejžádanější články se daly také docela dobře uhádnout – všechny vás zajímalo, jak dopadla česká novinka Project Hospital a společně s Ondrou Švárou jste zavzpomínali na staré dobré 2D realtime strategie...

„Sestři, skalpel!“ Vychází česká nemocniční simulace Project Hospital

Letos se nám nějak rozjelo nemocniční prostředí. Před dvěma měsíci dorazil Two Point Hospital, duchovní nástupce legendárního Theme Hospital, jinak řečeno manažerská strategie se smyslem pro humor, a nyní se ke slovu hlásí další podobná hra. Avšak tentokrát bez humoru, zato porozená v našich českých končinách. Takový je Project Hospital.

Project Hospital - dojmy z hraní české strategie

Stavění zábavních parků se dočkalo po téměř dvou dekádách a předlouhém období sucha. Díky předloňskému vydání Planet Coaster lze hovořit o důstojném nástupci staré klasiky. Další na řadě je, doufejme, budování nemocnic. Je na čase, protože Theme Hospital už má na krku také pěkné dva křížky. Hlavní díl pozornosti se, nepříliš překvapivě, upíral k Two Point Hospital, na níž pracovali i někteří autoři zmíněné nemocniční modly. Byla by však chyba kvůli tomu přehlédnout sympatický Project Hospital od pražského studia Oxymoron.

Manažer Project Hospital je český pokus o Theme Hospital s vážnou tváří

Theme Hospital zná snad úplně každý. Původně tycoonovský simulátor nemocničního prostředí z druhé poloviny 90. letech, který v průběhu svého vývoje otočil o 180 stupňů, odstranil serióznost a nasadil do vážného tématu humor v podobě vymyšlených nemocí. Od té doby se jeho kvality snažilo napodobit spoustu studií, ale žádné z nich výrazněji neuspělo. Teď je tu ovšem český pokus Project Hospital a vypadá rozhodně nadějně.
Hodnocení
GAMES.cz
7/10
Hodnocení Metacritic:
75/100
Datum recenze:
12. listopadu 2018
Recenze