Quantum Break

Quantum Break

Články

Best of 2016: Zklamání roku

Nádherně vypadající trailery, slibně se tvářící koncept, propracovaná marketingová kampaň... Řada her loni vyšponovala očekávání hráčů na maximum, aby je po vydání zklamala. Ne nutně tím, že by šlo o hry vyloženě špatné. Jen zkrátka nedostály předobrazu, který si o nich hráči na základě dostupných informací vytvořili. Stejně jako každý jiný rok, i loni se podobných titulů objevila celá řada, ale následující pětice nás z různých důvodů zklamala ze všeho nejvíc.

Microsoft se vrací k vydávání PC her a znovu se učí jak na to

Tisková konference Microsoftu se kromě nových Xboxů nesla především ve znamení Xbox Play Anywhere, tedy zpřístupnění vybraných her na Xbox One i PC (viz článek). Už delší dobu je jasné, že společnost se chce vrátit na pole důležitého vydavatele PC her a zároveň skrze Windows Store posílit pozici Windows 10. Jenže, jak ukázala PC verze Quantum Break, návrat k osobním počítačům bude složitější, protože podle slov Phila Spencera se firma za pochodu znovu učí vydávat hry na PC.

Videorozbor PC verze Quantum Break

I přes kontroverzní přijetí je Quantum Break hra, která se snaží vytáhnout ze současného hardwaru to nejlepší. Na závěr první série našich PC videorozborů si proto Lukáš Grygar vybral právě dlouho odkládané dílo vývojářů z finské firmy Remedy.

Dark Souls III, Uncharted 4, Blade & Soul a další - přehled recenzí

Průměrná Quantum Break, výborná Grim Dawn, pěkná, ale tupá Adrift, očekávaně těžká Dark Souls III nebo graficky a příběhově skvělá Uncharted 4. Za poslední týdny vyšla celá řada her v celém kvalitativním spektru, což znamená, že jsme také recenzovali celou řadu her. Jak jsme je hodnotili, najdete v následujícím přehledu.

GamesPlay: hrajeme časoprostorový thriller Quantum Break

Po letech vývoje a několika odkladech vydali tvůrci z Remedy nedávno svůj videoherní thriller Quantum Break, který se krom jiného zabývá manipulací s časem, prostorem a událostmi v něm. Navíc hra nabízí netradiční propojení s hraným seriálem, jehož děj může hráč do jisté míry ovlivňovat. Výsledek se někomu líbí, jiným přijde přinejlepším průměrný – Honza Olejník se v textové recenzi zařadil do druhého tábora, když Xbox One verzi zrovna moc nechválil. A v dnešním gamesplayi dostane šanci názorně předvést, co mu na Quantum Break vadí, a co se mu naopak líbí.

HádejHru: před hraním Quantum Break otestujte své znalosti série Max Payne

Matrix zpopularizoval efekt zpomalení času ve filmech, Max Payne zase ve hrách. Finští Remedy Entertainment přišli v roce 2001 s dnes už ikonickým bullet timem, který následně použili prakticky ve všech svých hrách včetně Max Payne, Max Payne 2, částečně i v Alan Wake ale i v aktuálním Quantum Break. Bullet-time ale není jediný důvod, proč je Max Payne takřka kultovní série. Jestli o ní všechno podstatné znáte, si můžete vyzkoušet v našem kvízu.

Bleskovky

  • 26. 5. 2021 - Tencent opět nakupuje, tentokrát získal podíl v Remedy

  • 5. 3. 2018 - Microsoft pracuje na opravě grafických chyb v Quantum Break (Xbox One X).

  • 3. 11. 2017 - Quantum Break zabere na pevném disku konzole Xbox One X až 178 GB.

  • 3. 10. 2016 - Video: Steam (DX11) verze hry Quantum Break běží s kartami od Nvidia o 30% rychleji než Win10 (DX12) verze.

  • 7. 9. 2016 - Quantum Break vyjde až 29. září.

  • 21. 4. 2016 - Životopisy zaměstnanců Remedy Entertainment (Quantum Break) odhalují existenci doposud neoznámeného nového titulu, na kterém se pracuje již devátým měsícem.

Hodnocení
GAMES.cz
5/10
Hodnocení Metacritic:
77/100
Datum recenze:
1. dubna 2016
Recenze