Sunset

Sunset

Články

Best of 2015: Nejlepší soundtrack

Basa tvrdí muziku, muzika tvrdí hry! Ať už si potrpíte na epické orchestrální burácení nebo naopak lo-fi čarování s květináči petúnií namísto bubnů, šíře soudobé herní nabídky zaručuje i široké spektrum hudby, ze kterého přecházejí nikoli oči, ale uši. Co v nich nejvíce utkvělo nám?

Tale of Tales, tvůrci Sunset a Endless Forest končí, studio zkrachovalo

Poměrně smutný konec nabrala značně nestandardní dvanáctiletá cesta nezávislého belgického studia Tale of Tales. Po vydání jejich z hlediska obsahu nejmainstreamovější (a přesto velmi nestandardní) hry Sunset se duo Auriea Harvey – Michaël Samyn rozhodli zavřít krám a to z prozaického důvodu. Prodeje Sunset byly poměrně zoufalé a studio do hry v pokusu vytvořit „komerční“ titul investovalo tolik, že prostě nemá na další pokračování a bude muset pokrýt dluhy. Zklamání z tohoto oznámení na jejich blogu čiší, ale zároveň jeho čtení vyvolává pár otazníků a poznámek.

Herní pořad Games TV se vrací do 70. let ve hře Sunset

Zatímco Ondru poklízení v luxusním apartmánu ze 70. let vyloženě nadchlo, Lukáš věnoval uklízečce Angele, tajemnému boháči Gabrielu Ortegovi a jejich společnému vlivu na probíhající revoluci aktuální díl pořadu Games TV.

Revoluce za okny začne v Sunset již tento čtvrtek

I videoherní trailery mohou mít autorský rukopis. Třeba ty od Kerta Gartnera, který má na svědomí upoutávky na tituly jsou Spelunky či Hotline Miami 2: Wrong Number, a momentálně předvádí své umění v traileru na Sunset. Ukázka dle slov tvůrců hry Aurie Harveyové a Michaëla Samyna podtrhuje atmosféru a ducha jejich titulu, který vychází již tento čtvrtek 21. května.

Záběry z rané verze adventury Sunset mají nádech "revoluce"

Jedním z nezávislých projektů, kterému nejvíce držím palce, je příběhová adventura Sunset s netradičním prostředím i herními systémy. Stojí za ním známé nezávislé studio Tale of Tales a cílem tvůrců je přinést do her zase trochu originality. Jestli se jim to podaří, můžeme hádat z následujícího videa, které předvádí záběry z preview verze, které tedy zcela nevypovídají o kvalitách finální verze hry.

Latinskoamerická revoluční adventura Sunset láká na první obrázky

Minimalistická adventura Sunset (Kickstarter, Steam) o sobě poprvé dala vědět na loňském jaře. Titul s uklízečkou v hlavní roli však dlouze zápolil o své místo na slunci. Celý děj se totiž odehrává v jediném bytě. Nepřímo vyprávěný příběh o revoluci v nejmenované latinskoamerické zemičce pak hráč ovlivňuje manipulací s předměty majitele bytu, jedné z hlavní tváří převratu.

Bleskovky

  • 3. 6. 2015 - 281. číslo EDGE nejlépe ohodnotilo Kerbal Space Program, Crypt of the Necrodancer a Sunset (9/10), nejhůře dopadl titul Puzzle & Dragons Z (4/10).

Hodnocení
GAMES.cz
8/10
Hodnocení Metacritic:
66/100
Datum recenze:
7. června 2015
Recenze