Steel Division: Normandy 44
Věková dostupnost

Steel Division: Normandy 44

Články

Paradox otevírá svůj PDXCON velkými slevami s Crusader Kings II zdarma

Dnes se otevírají brány conu, který pořádá sám Paradox. V průběhu víkendu proto můžete očekávat novinky o jejich očekávaných hrách jako třeba Vampire: Masquerade – Bloodlines 2, Empire of Sin, Surviving the Aftermath a snad i odhalení nové strategie. Do té doby si můžete na Steamu dát zdarma Crusader Kings II a za pár korun cokoliv z jejich stávajícího katalogu.

Studio Eugen Systems vyhodilo šest zaměstnanců, údajně se tak mstí za stávkování

Místo aby se začala časem uklidňovat, situace ve francouzském studiu Eugen Systems se stále vyostřuje. Zaměstnanci nejdřív zahájili stávku proti špatným (a podle jejich interpretace protizákonným) pracovním podmínkám a pak celou věc dali k soudu. Management následně těsně před Vánoci vyhodil šest pracovníků, údajně kvůli „zneužití nástrojů“. Pro vývojáře strategií Wargame a Steel Division to nevypadá dobře.

Stratégové, pozor! Obří víkendová sleva Paradoxu útočí na vaše úspory

Dávno pryč jsou doby, kdy jsem dychtivě chřestil mincemi při jakémkoli náznaku slev na Steamu, ale nejnovější víkendová nabídka mě velmi násilně vytrhla z apatie. Své zlevněné zboží totiž dává na odiv studio Paradox, mistři propracovaných strategií, a některé nabídky jsou až směšně výhodné. Co byste řekli třeba na ve švech praskající kolekci Crusader Kings II, Europa Universalis IV, Stellaris a Hearts of Iron IV za 46 eur?

Stávkující vývojáři Steel Division se obrátili na soud, žalují své vlastní studio

Konflikt ve francouzském studiu Eugen Systems zodpovědném za strategii Steel Division: Normandy 44 nekončí. Zaměstnanci byli už v únoru s manažerským týmem tak nespokojeni, že zahájili stávku, jak vás ve svém článku informoval Patrik. Stěžovali si na neproplacené přesčasy a na platy pod úrovní minimální mzdy, a součástí jejich připomínek byly i podivné praktiky šéfů, kteří třeba někomu ze dne na den změnili pozici z inženýra na technika, aby mu mohli platit méně. Šestitýdenní stávka nicméně nepomohla a celá věc tak směřuje k soudu.

Tvůrci Steel Division, studio Eugen Systems, čelí stávce zaměstnanců

Vašek vás minulou středu informoval o novém dodatku pro Steel Division: Normandy 44, který do hry přidává nové divize a kooperativní mise. Nemohl ale vědět, v jakých válečných podmínkách DLC Back to Hell vznikalo. V ten samý den totiž začala stávka 21 členů vývojářského týmu Eugen Systems, což je téměř polovina celkového počtu. A jak asi tušíte, nemají nic proti hře, na které pracují. Jde o odměnu za odvedenou práci, kterou jaksi nedostali.

V právě vydaném DLC do Steel Division se blýsknou hrdinní Poláci

Pokojný normandský venkov se svými statky, živými ploty, půvabnými kostelíky a romantickými výhledy na oceán je natolik vzdálený obecně přijímané představě pekla, že mi dělá obtíže obě lokace vůbec nacpat do jedné věty. V létě roku 1944 to ale byla v podstatě synonyma, což je reflektováno v názvu nejnovějšího DLC pro strategii Steel Division: Normandy 44. Jmenuje se Back to Hell, přináší kooperativní mise a nové divize a od včerejška si ho můžete koupit na Steamu či v obchodě Paradoxu.

Bleskovky

  • 13. 4. 2018 - Vývojáři Steel Division se rozhodli ukončit stávku, ale spor s vedením studia se bude dále řešit u soudu.

Hodnocení
GAMES.cz
9/10
Hodnocení Metacritic:
83/100
Datum recenze:
28. července 2017
Recenze