zavřít

Stávkující vývojáři Steel Division se obrátili na soud, žalují své vlastní studio

Windows

- Téma autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

Konflikt ve francouzském studiu Eugen Systems zodpovědném za strategii Steel Division: Normandy 44 nekončí. Zaměstnanci byli už v únoru s manažerským týmem tak nespokojeni, že zahájili stávku, jak vás ve svém článku informoval Patrik. Stěžovali si na neproplacené přesčasy a na platy pod úrovní minimální mzdy, a součástí jejich připomínek byly i podivné praktiky šéfů, kteří třeba někomu ze dne na den změnili pozici z inženýra na technika, aby mu mohli platit méně. Šestitýdenní stávka nicméně nepomohla a celá věc tak směřuje k soudu.

Plné vyjádření zaměstnanců francouzského studia si můžete přečíst na stránce Syndikátu pracovníků a pracovnic v počítačových hrách, a je to znepokojivé čtení. Zdá se, že manažeři studia se stávkujícími zkrátka nemají zájem diskutovat – jedna schůzka prý trvala pouhou čtvrthodinu a na jejím konci šéfové odpověděli na přímou otázku, zda hodlají v čemkoliv ustoupit, jednoznačným „ne“.

Management sice vyprodukoval nástin dokumentu, který by měl sloužit jako základ budoucí dohody, ale podmínky byly pro zaměstnance nepřijatelné. Ředitelé se v zásadě zavázali pouze k tomu, že začnou plnit povinnosti, které jim tak jako tak ukládá zákon, například zajištění korektních zdravotních podmínek na pracovišti nebo vyhrazení dostatečného prostoru pro odpočinkové místnosti. Ostatní požadavky zaměstnanců byly odmítnuty.

V takové atmosféře se příliš nelze divit, že se přibližně patnáctka současných a bývalých zaměstnanců Eugen Systems obrátila na francouzský pracovní soud. Sami pracovníci ovšem říkají, že žaloba se zdaleka netýká všech problémů – neřeší špatné pracovní podmínky ani některé finanční nároky.

Zatímco vývojáři vybírají peníze do fondu pro stávkující, aby měli z čeho žít, protože management jim neplatí zákonem stanovenou mzdu během doby jednání, sami šéfové nekomunikují. Jejich posledním vyjádřením bylo to únorové, v němž popírají nebo zlehčují události, které vedly ke stávce. Zatím to vypadá, že kompromis, po němž volal Patrik, představuje příliš vzdálený most, který vedení Eugen Systems nehodlá překročit.

Tagy: strategie druhá světová válka válečná realistická

Zdroje: Gamesindustry.biz

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.