Steel Division 2

Steel Division 2

Články

GamesPlay – hrajeme strategii Steel Division 2

Na východní frontě se to mele. Sověti zahájili ofenzivu s krycím názvem operace Bagration a Wehrmacht se ze všech sil snaží na běloruských pláních nevypustit duši. A my se do tohohle krvavého kafemlejnku dneska podíváme v GamesPlayi strategie Steel Division 2.

Východní fronta hoří, vyšla strategie Steel Division 2

Steel Division: Normandy 44 je momentálně jedna z nejlepších druhoválečných strategií a kdo se mnou nesouhlasí, toho vyzývám na souboj – deset kroků, otočka a rána panzerfaustem. A až z něj zbyde mastný flek, vrhnu se na pokračování. Doufám, že Steel Division 2 dopadne aspoň stejně dobře a že sérii prospěje přesun ze severní Francie na východní frontu.

Steel Division 2 představuje svůj strategický mód, kde velíte celým armádám

Steel Division 2 se stejně jako jednička pokusí zaútočit na hráčská srdce pomocí vynikajícího bitevního enginu, kde v reálném čase ovládáte pěší jednotky, tanky, letadla i dělostřelectvo. Pokračování si však oproti staršímu bráškovi přece jen přichystalo jednu dost vzrušující novinku: strategický mód, v němž na tahové mapě posouváte celé pluky. Prostě takový druhoválečný Total War.

Steel Division 2 má datum vydání a oznamuje zajímavý singleplayer

Na západní frontě bylo opravdu krásně. Ne, nejsem zavilým kritikem E. M. Remarqua, jen se mi zkrátka hodně líbila realtimová strategie Steel Division: Normandy 44 zasazená do Francie během spojeneckého vylodění za druhé světové války. A teď se blíží její nástupkyně, Steel Division 2, která virtuální generály přesune mezi řvoucí obrněnce do Sovětského svazu. V článku na vás čeká datum vydání, cena, všechno potřebné.

Studio Eugen Systems vyhodilo šest zaměstnanců, údajně se tak mstí za stávkování

Místo aby se začala časem uklidňovat, situace ve francouzském studiu Eugen Systems se stále vyostřuje. Zaměstnanci nejdřív zahájili stávku proti špatným (a podle jejich interpretace protizákonným) pracovním podmínkám a pak celou věc dali k soudu. Management následně těsně před Vánoci vyhodil šest pracovníků, údajně kvůli „zneužití nástrojů“. Pro vývojáře strategií Wargame a Steel Division to nevypadá dobře.

Pokračování výborné strategie Steel Division se přesouvá na východní frontu

Loni se váleční stratégové a milovníci druhé světové války dočkali dalšího kvalitního kousku od Eugen Systems. Vašek dal Steel Division: Normandy 44 v recenzi devítku a pochvaluje si v ní vyváženost mezi zpracováním reality a celkovou zábavností. Nová strategie od zkušených Francouzů (série Act of War a Wargame) se zjevně zalíbila spoustě hráčů, protože studio i přes interní problémy oznamuje pokračování s prostým názvem Steel Division 2.

Bleskovky

  • 29. 5. 2019 - Uzavřená beta Steel Division 2 právě začíná, plná hra vychází 20. června.

  • 14. 3. 2019 - První fáze bety Steel Division 2 začne 27. března, samotné vydání se posouvá o měsíc na 2. května.

Hodnocení
GAMES.cz
8/10
Hodnocení Metacritic:
73/100
Datum recenze:
11. července 2019
Recenze