Star Wars: Empire at War

Star Wars: Empire at War

Články

Mod roku na ModDB vyhrály Doom, Star Wars a Command & Conquer

S koncem roku neodmyslitelně souvisí zhodnocení těch nejlepších her v různých kategoriích. Naše „Best of 2017“ můžete očekávat v průběhu následujících dnů a týdnů, ale ještě předtím si posviťme na zahraniční web ModDB, který již pošestnácté nechal své uživatele zvolit deset nejlepších modifikací roku z rovné stovky kandidátů. Loni si zlato odnesl masivní S.T.A.L.K.E.R.: Call of Chernobyl, letos patří první příčka Brutal Doom.

Dojmy z hraní: Stargate modifikace pro Empire at War je splněný sen fanoušků Hvězdné brány

I když od vydání Star Wars: Empire at War - Forces of Corruption uplynulo už více jak deset let, stále pro ni vznikají modifikace. Patří mezi ně i The Pegasus Chronicles, rozšíření pro starší modifikaci Stargate - Empire at War. Jak naznačuje název, děj modu je koncipován jako fanouškovský prequel k seriálu Stargate Atlantis, což z něj pro nadšence činí atraktivní komoditu. Jak se však The Pegasus Chronicles, jediná „normální“ Stargate hra, skutečně hraje? 

Star Wars hry, které změnily herní historii

Snad jen slepí a hluší byli milosrdně ušetřeni záplavy materiálů, souvisejících s premiérou nového dílu Hvězdných válek. Ať už film dopadne jakkoliv, lze rozhodně konstatovat, že herní stránka obrozeného světa Star Wars zůstává za tou filmovou pozadu. Situace ostře kontrastuje s érou před koncem společnosti LucasArts, která dohlížela na pestrou paletu herních titulů, zasazených do předaleké galaxie. Ačkoliv řada her, které vyšly s nálepkou Star Wars, rozhodně byly určené jen k vytažení bankovek z peněženek fanoušků, a i mírně nadprůměrné hry často působily jako kopie, zdaleka to neplatilo pokaždé. Minimálně pětice Star Wars her od LucasArts se zapsala do herní historie zlatým písmem, a dokonce inspirovala řady následovníků.

Síla vás provázej, GOG.com nabízí pořádné slevy na Star Wars hry

Jelikož se blíží 4. květen (May the Fourth be With You), GOG.com spouští slevovou akci na celou řadu titulů spojených se ságou Star Wars. Pokud vám tedy nějaký kousek v digitální knihovničce chybí, teď je ten správý čas na doplňování, protože v rámci Blaster a Saber Bundlu jde sehnat tyto hry s 37% respektive 76% slevou. Což už je nabídka, která se neodmítá, protože tohle jsou droidi, které hledáte.

Humble Bundle nabízí kolekci devíti Star Wars titulů za babku

Lákavou nabídku pro milovníky slev a Hvězdných válek zároveň si připravil aktuální Humble Bundle. Nabízí rovnou devět her s tématikou hvězdných válek a jak je u Humble Bundle dobrým zvykem - cenu si stanovují opět sami hráči. Při zaplacení určitého obnosu však dostanou něco navíc, a pokud zaplatí víc jak aktuální průměrnou částku, tak bude počet her ve virtuálním košíku ještě větší.

Star Wars: Empire at War - horda nových ukázek

Já vím, že jsme tu měli před pár dny celý článek věnovaný dojmům z hraní nedávno vypuštěného dema hry Star Wars: Empire At War, přesto dnes tento titul vývojářského týmu Petroglyph a vydavatelské společnosti LucasArts zmiňuji znovu, protože do naší galerie přibyla nezanedbatelná horda nových ukázek.
Hodnocení
GAMES.cz
9/10
Hodnocení Metacritic:
79/100
Datum recenze:
25. února 2006
Recenze