Star Wars: Dark Forces

Star Wars: Dark Forces

Články

Nejlepší Star Wars hry podle redakce Games.cz

Tak nám včera vyšly nové filmové Hvězdné války. My v redakci jsme se na Vzestup Skywalkera kolektivně vydali až dnes a dojmy vám případně sdělíme v některém z novoročních podcastů či na sociálních sítích, ale ještě předtím nás napadlo rekapitulovat naše nejoblíbenější počítačové hry z předaleké galaxie. Někdo rád závodí, jiný seká mečem, další přemýšlí nad strategickou mapou. Ke komu se přikláníte vy?

Grafik Obsidianu pracuje na remaku Star Wars: Dark Forces

Jason Lewis, jeden z tvůrců prostředí z Obsidian Entertainment, má takový zvláštní koníček, respektive vedlejší umělecký projekt. Před pár lety si po večerech vymodeloval tatooinský přístav Mos Eisley a když už byl v tvůrčím procesu, rozhodl se zasadit do něj celou hratelnou ukázku v Unreal Enginu 4. Můžete se tak vydat na procházku vstříc nové naději.

Když smícháte Duke Nukem 3D a Star Wars, vyjde z toho Duke Forces

Šílený mod Duke Forces kombinuje dvě zdánlivě neslučitelné věci – Duke Nukem 3D a Star Wars. Jenže, kdo by odolal Dukovi, který kolem sebe máchá světelným mečem, a škrtí nepřátele pomocí Síly? V modifikaci pro Duke Nukem 3D si můžete zahrát totální konverzi všech levelů z původní hry, kde jsou nahrazené původní zbraně, nepřátelé, textury, sprity a hudba novými, které odpovídají předaleké galaxii, tedy filmům Star Wars a střílečce Dark Forces.

Star Wars hry, které změnily herní historii

Snad jen slepí a hluší byli milosrdně ušetřeni záplavy materiálů, souvisejících s premiérou nového dílu Hvězdných válek. Ať už film dopadne jakkoliv, lze rozhodně konstatovat, že herní stránka obrozeného světa Star Wars zůstává za tou filmovou pozadu. Situace ostře kontrastuje s érou před koncem společnosti LucasArts, která dohlížela na pestrou paletu herních titulů, zasazených do předaleké galaxie. Ačkoliv řada her, které vyšly s nálepkou Star Wars, rozhodně byly určené jen k vytažení bankovek z peněženek fanoušků, a i mírně nadprůměrné hry často působily jako kopie, zdaleka to neplatilo pokaždé. Minimálně pětice Star Wars her od LucasArts se zapsala do herní historie zlatým písmem, a dokonce inspirovala řady následovníků.

Humble Bundle nabízí kolekci devíti Star Wars titulů za babku

Lákavou nabídku pro milovníky slev a Hvězdných válek zároveň si připravil aktuální Humble Bundle. Nabízí rovnou devět her s tématikou hvězdných válek a jak je u Humble Bundle dobrým zvykem - cenu si stanovují opět sami hráči. Při zaplacení určitého obnosu však dostanou něco navíc, a pokud zaplatí víc jak aktuální průměrnou částku, tak bude počet her ve virtuálním košíku ještě větší.

Retro GamesPlay: hrajeme legendární doomovku Star Wars: Dark Forces

Dnes na střílečku Dark Forces vzpomínáme zejména jako na příběhově i herně povedenou záležitost, která příjemným způsobem rozvedla kánon Hvězdných válek. Ve své době však šlo o titul, který prostřednictvím několika herních i technologických novinek posunula žánr stříleček z pohledu první osoby (tehdy se jim říkalo doomovky) o několik stupňů dále směrem k současné podobě. Třeba možnost dívat se nahoru a dolů, případně se krčit a skákat nebyla ve své době vůbec obvyklá. A podobných inovací hra nabídla mnohem více, jak se dozvíte z našeho dalšího retro gamesplaye.

Bleskovky

  • 17. 1. 2019 - Remasteroví mistři Nightdive se chtějí pustit do Star Wars: Dark Forces.