Spiritfarer

Spiritfarer

Články

Jak pojmout smrt ve hrách neotřele? Spiritfarer je poklidným simulátorem převaděčky duší

Smrt je běžnou součástí života a taky většiny her, jen v poněkud odlišném kontextu. Že se v nich může vyskytovat i jinak než podle šablony „způsob co nejvíce smrtí a co nejméně umírej“, nám zpravidla ukazuje spíš nezávislá tvorba, což je také případ montrealského studia Thunder Lotus Games. To po skvělých Jotun a Sundered přichází s „pokojnou manažerskou hrou o umírání“.

Dnešní The Game Awards doprovodí 13 demoverzí nových her

V hluboké noci z dneška na zítřek proběhne v americkém Los Angeles vyhlášení herních cen The Game Awards. I když jde o prestižní ocenění, o které usiluje i český Beat Saber, možná ještě zajímavější budou nová oznámení. Loni se touto formou představily hry The Outer Worlds, Rage 2 nebo třeba Dragon Age 4. Letos si některé z novinek rovnou vyzkoušíte v demoverzi.

Tvůrci Jotunu a Sundered chystají nádherný Spiritfarer, v němž pomáháte duším zemřít

Hry studia Thunder Lotus na první pohled zaujmou originálním grafickým zpracováním, ale i hratelností umí překvapit. Obojí platí i v případě jejich třetí hry Spiritfarer, která míchá krásu s citlivým tématem – smrtí. Nejste zabijáci, jen převozníci, kteří pomáhají duším na jejich poslední cestě do posmrtného života.

Bleskovky

  • 15. 2. 2021 - Něžný manažerský simulátor o umírání Spiritfarer letos rozšíří 3 bezplatná DLC

  • 27. 5. 2020 - V adventuře o umírání Spiritfarer si zaskáčete na želvím krunýři

  • 1. 8. 2019 - Adventura o převoznici přes řeku smrti Spiritfarer se dočkala nového, působivého traileru.

Hodnocení
GAMES.cz
9/10
Datum recenze:
19. září 2020
Recenze